Abone Ol

İyi derece Arapçam var diyen Ali Erbaş’ın hiç Arapça bilmediği ortaya çıktı

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Irak ziyaretinde yanında bulunan Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş Rûdaw muhabirinin Arapça sorusunu Türkçe'ye çevirtti. Erbaş'ın Diyanet'in resmi sitesinde yer alan özgeçmişinde ise iyi derecede Arapça ve Fransızca bildiği yazıyor.

İyi derece Arapçam var diyen Ali Erbaş’ın hiç Arapça bilmediği ortaya çıktı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Irak ziyareti kapsamında Bağdat'ta bulunan Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş ve Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) Başkanı Serkan Kayalar, TİKA tarafından restore edilen Abdulkadir Geylani Külliyesi ve İmam-ı Azam Külliyesi’ni ziyaret etti.

Daha sonra muhabirlerin sorusunu yanıtlayan Erbaş'ın videosunu paylaşan İsmail Saymaz önemli bir noktaya dikkat çekti.

Bağdat'ta bulunan Türkiye Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Rûdaw muhabirinin Selahaddin-i Eyyubi ve Şeyh Abdulkadir Geylani gibi Kürt şahsiyetlerin İslam'a hizmetleri hakkındaki sorusuna yanıt verdi.

Sorunun videosunu paylaşan Saymaz, "Skandala bak.Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Arapça bilmiyormuş." paylaşımında bulundu.

Ali Erbaş’ın Diyanet İşleri Başkanlığı’nın sitesindeki özgeçmişinde “İyi derecede Arapça ve Fransızca bilmektedir” ifadeleri yer alıyor.