MedyaFaresi MedyaFaresi

İsveç'ten özel jetle getirilen Emrah Gülüşken aslında kim?

İsveç’te tedavi göremedi iddiasıyla Sağlık Bakanlığı'na ait özel jet ile alınarak Türkiye’ye getirililen Türk vatandaşı Emrullah Gülüşken'in kızı Leyla'nın sosyal medya çağrısı ile başlayan süreç ‘şov’ tartışmalarını da beraberinde getirdi.

Eklenme: 28 Nisan 2020 09:46 - Güncelleme: 28 Nisan 2020 10:01

İsveç’te koronavirüse yakalanan ve evde tedavi edildiği belirtilen Emrullah Gülüşken, kızı Leyla’nın sosyal medya üzerinden yaptığı çağrı ile Türkiye’ye getirildi. Leyla’nın çağrısına bizzat Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yanıt verirken, bakanlığın ambulans jeti ile alınan baba Gülüşken ve çocukları Türkiye’de gözetim altına alındı. Emrullah Gülüşken’in sağlık durumunun ise iyi olduğu öğrenildi.

İSVEÇ BASINI GÜLÜŞKEN’İ HABER YAPTI

Türk vatandaşının İsveç’ten getirilmesi İsveç’te de basının gündemindeydi. Gülüşken'in alınmadığı hastanenin bulunduğu yerel yönetimin basın sekreteri Jimm Gottfridsson ise gazeteye yaptığı açıklamada, "Covid-19 hastalığı için belirlenmiş bir rutin var. Tıbbi değerlendirme her bir vakaya özel olarak belirleniyor. Öyle ki Türkiye’de de bazı hastaların, hastaneler yerine evlerinde tedavisine devam edildiği biliniyor.

GÜLÜŞKEN AİLESİ SOSYAL MEDYADA GÜNDEM OLDU

Öte yandan Gülüşken ailesiyle ilgili çeşitli iddialar da sosyal medyada gündem oldu. Emrullah Gülüşken’in AKP paylaşımları ortaya çıkarken Gülüşken’in parti üyesi olduğu iddia edildi. Ayrıca Gülüşken’in maddi durumunun da iyi olduğu ifade edildi. Sosyal medyada gündeme gelen paylaşımlardan bazıları şu şekilde: