Abone Ol

İstiklal Gazetesi'ne Silahlı Saldırı Düzenlendi

Zeytinburnu'ndaki İstiklal Gazetesi'nin merkezine silahlı saldırı gerçekleşti.

İstiklal Gazetesi'ne Silahlı Saldırı Düzenlendi

Olay dün öğleden sonra, gazetenin Zeytinburnu Sümer Mahallesindeki merkezinde meydana geldi. Yanındaki kişilerle gazete binasına gelen T.T isimli saldırgan zorla Gazetenin Yayın Yönetmeni Hüseyin Arif Çakmak'ın odasına girerek tehditler savurmaya başladı. Kendisine 2 milyon TL vermezse öldürmekle tehdit eden saldırgan son anda çevredekilerin müdahalesi ve polise haber verilmesiyle durdurulabildi.

Olay yerine intikal eden polis ekipleri saldırganların üzerinde ve araçlarında pompalı tüfek, tabanca ve bol miktarda mermi ile şarjör ele geçirdi.

Zanlı T.T'nin hırsızlık, yağma ve uyuşturucu satıcılığından çok sayıda sabıkası olduğu ortaya çıktı.

Gazete baskınından 3 gün önce de zanlının Hüseyin Arif Çakmak'a ait Gebze'deki fabrikayı ve araçlarını gasp ettiği, jandarmanın olaya müdahale ettiği belirtildi. Olaydan sonra gözaltına alınan T.T serbest bırakılmıştı. Dün de gazete baskını sonrası savcının tutuklama istemiyle mahkemeye sevk ettiği T.T'nin mahkeme tarafından serbest bırakılması adeta "Tutuklanması için birilerinin ölmesi mi gerekiyor" dedirtti.

Hüseyin Arif Çakmak olay sonrası yaptığı açıklamada İçişleri ve Adalet Bakanlarına seslenerek “Bu alçak saldırının faillerinin biran önce adalete teslim edilmesini istiyoruz" ifadelerini kullandı.