Abone Ol

İstiklal Caddesi'nde küçük kızın duygulandıran mektubu

İSTİKLAL Caddesi’nde yaşanan canlı bomba saldırısının 3’üncü gününde küçük bir kızın kendi el yazısıyla yazdığı ve patlama yerine bıraktığı mektup, saldırıyı çocuk gözünden yansıttı.

İstiklal Caddesi'nde duygulandıran mektup

İstiklal Caddesi’nde yaşanan canlı bomsa saldırısı 3’üncü gününde de patlamanın olduğu yere gelen çok sayıda yerli ve yabancı turist, hayatını kaybedenler için dua okuyup karanfil bıraktı. İGDAŞ ekipleri de cadde üzerindeki bir doğal gaz kutusunda gaz kaçağı olup olmadığını kontrol etti. Yapılan incelemelerde gaz kaçağı tespit edilmedi. Patlamanın olduğu yere asılan Türk, İran ve İsrail bayrakları dikkat çekti. İşyerlerinin açılmasıyla da duvarlarda açılan delikler ve kırılan camlar ortaya çıktı. Haftanın ilk gününde İstiklal Caddesi de normal seyrine dönmeye çalışıyor. Bir çok kişinin olay yerinde fotoğraf çektirdiği görüldü.

ÇOCUK GÖZÜNDEN TERÖR SALDIRISI

Patlama yerine küçük bir kız tarafından bıraktığı anlaşılan mektup çocuğun gözünden terör olaylarını yansıttı. Mektuptaki şu ifadeler okuyanları duygulandırdı:

"Ben Nergiz,

Küçük olabilirim ama yüreğim büyük. Lanet olsun. Artık babam haberleri izlemiyor. Her gün şehit haberleri. (Hak ediyor muyduk)

Asya kardeşimiz orada olmaya, ya annesi.

Lanet olsun terör

Ya böyle şey olur mu? Ben anneme diyorum ki 'Kapat televizyonu' diyorum. Artık ambulans sesinden bıktım.

Terörü lanetliyoruz"

Yine bir çocuk tarafından konulan yazıda ise "Biricik Asya umarım gözlerini açarsın. Biliyorum zor ama bizi sevindir. Sana oyuncaklar ve yeni bebek puseti alacağım" diye yazdı.

İstiklal Caddesi'nde küçük kızın duygulandıran mektubu - Resim: 1

Mustafa ÖZDABAK- Hasan YILDIRIM/İSTANBUL,(DHA)