Abone Ol

İstanbul Valisi Vasip Şahin'den patlamaya dair açıklama: 7'si polis 11 ölü, 36 yaralı

İstanbul Vezneciler'de otobüs durağı ve metro istasyonu yakınlarında patlama meydana geldi. İstanbul Valisi Vasip Şahin, olay yerinde yaptığı açıklamada 7'si polis 11 kişinin yaşamını yitirdiğini, 36 kişinin de yaralandığını söyledi.

İstanbul Valisi'nden açıklama: 7'si polis 11 ölü, 36 yaralı

VASİP ŞAHİN: 11 ÖLÜ, 36 YARALI

İstanbul Valisi Vasip Şahin, patlamanın yaşandığı Vezneciler'de incelemelerde bulundu. İncelemelerin ardından açıklama yapan Şahin, 7'si polis 4'ü sivil 11 kişinin yaşamını yitirdiğini, 36 kişinin de yaralandığını söyledi. Saldırının bombalı araçla yapıldığını belirten Şahin "Bugün saat 8:40 sıralarında yoldan geçen çevik kuvvet araçlarına bombalı araçla saldırı yapılmıştır. Olay yerinde hiç bir yaralımız yok"

Edinilen bilgiye göre, olay yerinin yakınında bulunan kız öğrenci yurdu da patlamadan etkilendi. Patlama nedeniyle savrulan parçalar yurdun camlarını kırıp odalara girdi, öğrenciler büyük tehlike atlattı.

Patlamanın ardından bölgeye çok sayıda ambulans ve polis ekibi sevk edildi. Emniyet güçleri yurttaşları patlama bölgesinden uzaklaştırıyor.

İKİNCİ PATLAMA

Olayın ardından ikinci bir saldırının gerçekleştiği iddiaları yalanlandı. Duyulan sesin bomba ihma uzmanları tarafından yapılan kontrollü patlamadan geldiği ifade edildi.