MedyaFaresi MedyaFaresi

İstanbul için Sarı Uyarı! Kuvvetli Sağanak Geliyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Marmara'nın doğusu ve Batı Karadeniz için yerel olarak kuvvetli sağanak yağış uyarısı yaptı.

Eklenme: 18 Mayıs 2021 13:51 - Güncelleme: 18 Mayıs 2021 15:07

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Marmara'nın doğusu ve Batı Karadeniz için yerel olarak kuvvetli sağanak yağış uyarısında bulundu.

Yapılan uyarıda, "Bugün öğle saatlerinden sonra Marmara’nın doğusunda (İstanbul, Sakarya, Kocaeli ile Tekirdağ ve Kırklareli’nin doğu kesimleri), zamanla Batı Karadeniz’de (Bolu, Düzce, Karabük, Kastamonu ve Sinop) kısa süreli ve yerel olarak kuvvetli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış beklendiğinden su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgar ve ulaşımda aksamalara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır" şeklinde açıklama yapıldı.

İstanbul için 'sarı' uyarıda bulunan Meteoroloji, yağışın 14.00'dan sonra etkili olacağını belirtti.

İstanbul’a yapılan uyarıda, "Kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış beklendiğinden yıldırım, küçük çaplı su baskını, yerel dolu yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgar, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır" bilgileri yer aldı.

Sarı uyarı nedir?

Hava durumu potansiyel tehlikelidir: Tahmin edilen meteorolojik hadise olağandışı olmamakla birlikte, meteorolojik şartlardan etkilenebilecek faaliyetler konusunda dikkatli olunmalıdır.