Abone Ol

İsrail basını Adnan Oktar operasyonuna ne dedi?

Adnan Oktar ve 235 kişi sabah saatlerinde yapılan operasyonlarla gözaltına alındı. İsrail’in en ünlü yayın organlarından olan "Haaretz"ve "Jerusalem Post" bu operasyonlara haberlerinde yer verdi.

İsrail basını Adnan Oktar operasyonuna ne dedi?

Adnan Oktar ve 235 kişi sabah saatlerinde yapılan operasyonlarla gözaltına alındı. İsrail’in en ünlü yayın organlarından olan "Haaretz"ve "Jerusalem Post" bu operasyonlara haberlerinde yer verdi.  “Haaretz” haberinde Adnan Oktar için, "Kedicikler haremine sahip"ifadelerini kullandı.

Jerusalem Post, Adnan Oktar ve 160'dan fazla müridinin "suç örgütü" olmakla suçlandıklarını yazarken, Haaretz, Adnan Oktar'ın bir röportajı sırasında Yahudiler için, "Onları çok severim çünkü gerçek anlamda dindarlar" sözlerine yer verdi."Uluslararası ajanlık" iddiasıyla da suçlanan Adnan Oktar'ın, İsrailli politikacılar ve hahamlar ile yakın ilişkiler içerisinde olduğu Haaretz tarafından haber yapılmıştı.

Haaretz, 1 Nisan 2018 tarihinde kendi Youtube sayfasından Adnan Oktar'ı anlatan bir video yayınaldı. Bu videoda Oktar’ın İsrailli politikacılarla ve hahamlarla olan yakın ilişkisine değinilmişti. Haaretz, Adnan Oktar için, "Kimsin sen Adnan Oktar ve neden İsrailli politikacıları bu kadar çok seviyorsun"sorularını yöneltmişti.

Jerusalem Post ve Haaretz bugünkü gözaltılara ilişkin yayınladıkları haberleri de, Oktar’ın Yahudi siyasiler ve hahamlarla olan fotoğraflarıyla paylaştı.

İsrail basını Adnan Oktar operasyonuna ne dedi? - Resim: 1

İsrail basını Adnan Oktar operasyonuna ne dedi? - Resim: 2

İsrail basını Adnan Oktar operasyonuna ne dedi? - Resim: 3