MedyaFaresi MedyaFaresi

İsmail Küçükkaya: İki siyasi partiden teklif aldım!

FOX TV ekranlarında yayınlanan Çalar Saat isimli haber programının sunucusu İsmail Küçükkaya, siyasi partilerden vekillik teklifi aldığını açıkladı.

Eklenme: 02 Haziran 2020 17:28 - Güncelleme: 02 Haziran 2020 17:45

Fox TV'de yayınlanan Çalar Saat programının sunucusu İsmail Küçükkaya, Medyaradar'dan Figen Balcı'ya konuştu.

''İKİ PARTİDEN TEKLİF ALDIM''

Balcı'nın "Toplumda bir karşılığın var, teveccüh görüyorsun bunu siyasete taşımayı düşündün mü, siyasete girmeyi düşünür müsün?" sorusuna yanıt veren Küçükkaya, iki partinin genel başkanından teklif aldığını söyledi.

''SİYASETİ DÜŞÜNMEYECEĞİM''

Küçükkaya, "İki kere iki genel başkandan teklifler geldi bana ama ben siyaseti düşünmedim, düşünmüyorum hiçbir zaman da düşünmeyeceğim" ifadelerini kullandı.

İSMAİL KÜÇÜKKAYA KİMDİR?

İsmail Küçükkaya,1972 yılında Kütahya Simav'da dünyaya geldi. ilk ve orta öğrenimini Kütahya'da gördü.Üniversite öğrenimini ise Gazi Üniversitesi Gazetecilik bölümünde tamamladı.İsmail Küçükkaya, gazetecilik kariyerine 1991 yılında Hürriyet Gazetesi'nde muhabirlik yaparak başladı.

Hürriyet Gazetesi'nde çalıştıktan sonra Sabah ve Star gazetelerinde görev aldı. 2000 yılında Akşam gazetesinde köşe yazarlığı yapmaya başlayan gazeteci, 2003 yılında köşe yazarlığını da sürdürerek SkyTürk TV'de Ankara temsilcisi olarak çalışmaya başladı.

2005-2008 senelerinde Akşam Gazetesi'nin Ankara temsilciliği yürüten Küçükkaya, 2008 yılı Kasım ayında Akşam Gazetesi'nin genel yayın yönetmeni oldu. 

2013 yılı Eylül ayında Fox TV'de "Çalar Saat" adlı programı sunmaya başladı.