Abone Ol

iPhone 14'ün Özellikleri ve Fiyatı Nasıl Olacak?

İşte iPhone 14, iPhone 14 Max, iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max'ten oluşması beklenen akıllı telefon ailesinin tüm özellikleri, fiyatı ve tasarımına ilişkin bazı sızıntılar...

iPhone 14'ün Özellikleri ve Fiyatı Nasıl Olacak?

Eylül ayında iPhone 13 ailesini tanıtan Apple'ın bu kez bir sonraki modeli iPhone 14 serisi merak konusu oldu.


Yeni iPhone ailesinin de tıpkı son birkaç nesildir olduğu gibi iPhone 14 iPhone 14 Max, iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max'ten oluşacağı tahmin ediliyor. Yeni Apple'ın son yıllarda kullandığı Mini versiyonundan vazgeçeceği öne sürülüyor.

Japonya basınında ortaya atılan bir iddiaya göre cihaz şık bir tasarıma, daha hızlı A16 bionic çipe, gelişmiş kameralara sahip olacak. Bunlar iPhone 13'teki özelliklerin geliştirilmiş hali olarak görülebilir. Bir diğer sızıntı ise Touch ID'nin geri geleceği yönünde.

iPHONE 14 HAKKINDAKİ SON SIZINTILAR
Yeni iPhone 14 Pro serisi 8 GB'lik RAM'le gelebilir. Şu anki iPhone 13 ailesinin Pro versiyonunda 6 GB RAM bulunuyor.

Birkaç gün önce ortaya çıkan tasarımlara göre, Apple çentiği kullanmayı bırakabilir. Bir başka iddia ise çentik telefon ekranının üst kısmına gömülü olacak ama direkt ekranın üst köşesiyle bağlantılı olmayacak.

Bir analistin iddiasına göre ise yeni iPhone 14 ailesi sadece e-SIM seçeneğiyle gelecek. Apple bu hareketle ticari ve gezgin kullanımını artırmayı hedefliyor.

iPhone 14'ün standart serisinde 120Hz'lik ekran bulunmayacak. Bu da standart modelle Pro modeller arasındaki farkın giderek artacağı anlamına geliyor.

iPHONE 14 TAHMİNİ ÇIKIŞ TARİHİ VE FİYATI
Apple'ın eylül ayında yeni iPhone'un lansmanını yapması artık kurala dönüşmüş durumda. Bu nedenle yeni iPhone 14 ailesinin de Eylül 2022'de tanıtılacağı tahmin ediliyor.

NTV'nin aktardığına göre, iPhone 14'te Mini versiyonun olmayacağına yönelik iddialar ağırlık kazanıyor. Şirketin Mini iPhone'ların satış performansından memnun olmadığı bilinen bir gerçek. Apple yine de 13 ailesinde Mini modeline yer vermişti.

Diğer ürünlerde ise fiyatın iPhone 13 ailesiyle aynı olacağı tahmin ediliyor. Yani iPhone 13,799 dolardan iPhone 13 Pro 999 dolardan ve iPhone 14 Pro Max ise 1099 dolardan başlayacak.

Standar iPhone'la Pro modeli arasında bir noktada olması beklenen iPhone 14 Max'in ise 899 dolardan başlaması bekleniyor. Apple her modelde farklı depolama seçenekleri sunuyor bu nedenle fiyatlarda değişiklik olacaktır.

iPHONE 14'ÜN TEKNİK ÖZELLİKLERİ
iPhone 13 ailesi Apple'ın A15 bionic çipleriyle gelmişti. Yeni iPhone 14'lerin ise gelişmiş versiyon olan A16 çipleriyle geleceği tahmin ediliyor. 4nm'lik bu çipler 5nm'lik A15'lerden daha etkili ve küçük olacağı belirtiliyor.