Abone Ol

Acun Ilıcalı Hull City İçin Toplamda 59 Milyon Euro'yu Gözden Çıkardı

İngilizler Acun Ilıcalı'nın Hull City için 35.46 milyon Euro ve Premier Lig'e çıkması durumunda 23.6 milyon Euro satın alım bedeli ödeyeceğini iddia etti.

Acun Ilıcalı Hull City İçin Toplamda 59 Milyon Euro'yu Gözden Çıkardı

Acun Ilıcalı'nın İngiltere Championship (2. Lig) ekibi Hull City'i almak üzere anlaşmaya vardığı iddia edildi.

Ünlü Türk Medya Patronu Acun Ilıcalı, Hull City'i Assem Allam'dan 35.46 milyon Euro karşılığında almak üzere anlaşma sağladığı kaydedildi. Daily Mail'in kulüp içinden aldığı bilgilere göre satın alım gerçekleşti.

35.46 milyon Euro'ya ek olarak Hull City'nin Premier Lig'e çıkması durumunda 23.6 milyon Euro daha ödeme yapacağı belirtildi.

Hull Daily Mail gazetesinin geçtiği habere göre ise MKM Stadyumu'nu satın almak için şehir belediyesiyle kontak kurulmadı.

ALLAM İLE ÇALKANTILI YILLAR

Mısırlı iş adamı Allam, Hull City'i 2010 yılında alıp milyonlarca pound yatırım yaparak Premier Lig vizesi almıştı. 2013 yılında yükseldiği Premier Lig'de kulübün adını Hull City Tigers yapmak istemiş ancak bu talebi reddedilince kulübü satılığa çıkarmıştı.

2015'te Premier Lig'den Championship'e düşen Hull, 2016/17'de yeniden yükselmiş ancak 2020'de League One (3. Lig) kademesine kadar inmişti.

BU SEZON KÖTÜ GÜNLER GEÇİRİYOR

Menajer Grant McCann ile birlikte geçen sezon yeniden Championship biletini alan Hull, bu sezon 14 haftası geride kalan ligde 9 puanla 22. sırada yer alıyor.