MedyaFaresi MedyaFaresi

Muharrem İnce Nagehan Alçı'yı bozdu: O soruyu Erdoğan’a sorabilir misin?

Cumhuriyet Halk Partisi'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, canlı yayında gazeteci Nagehan Alçı'ya verdiği cevaplarla sosyal medyadan takdir topladı.

Eklenme: 31 Mayıs 2018 00:22 - Güncelleme: 31 Mayıs 2018 08:21

Muharrem İnce, Alçı'nın Aleviler ve Sivas olaylarıyla ilgili sorusuna "Bu soruyu Erdoğan'a da sorabilir misiniz?" yanıtını verdi.

Muharrem İnce’nin canlı yayında gösterdiği gazete kupürüne itiraz eden Nagehan Alçı’ya, İnce “Ben sizin neyi anlamadığınızı anlamıyorum. Size bir soru sorabilir miyim? Hayatınızda iki ya da üç kez görüştüğünüz birini özler misiniz? Bitsin bu hasret diyorsanız iki ya da üç kezden daha fazla görüştünüz demektir” cevabını verdi.

“BEN BUNA BİR ŞEY SÖYLEYEMEM”

Buna karşılık Alçı “O zaman iki üçten fazla diyorsunuz ben buna bir şey söyleyemem şeklinde” yanıt verdi.

“SÖYLERSEM ERDOĞAN’A SÖYLERSİNİZ”

Muharrem İnce Cerrahpaşa ziyaretinin ardından görevden el çektirilen rektörün ardından, “Genel Kurmay Başkanı’nı, YÖK Başkanı’nı bir ziyaret etsem onu da görevden alırlar mı” dedi. Bunun üzerine Nagehan Alçı “Seçildiğiniz takdirde Hakan Fidan’ı da görevden alacak mısınız” dedi. İnce “Onu söylersem gider Tayyip Erdoğan’a söylersiniz” cevabını verdi.

“BU SORUYU ERDOĞAN’A SORABİLİR MİSİNİZ?”

Nagehan Alçı, “Alevi meselesiyle ilgili net bir tavrınız var. Temel Karamollaoğlu birkaç gün önce Sivas olaylarıyla ilgili ‘ben katliam diyemem orada perdeler yanıyordu insanlar camları açamadıkları için öldüler’ böyle bir açıklama yapan partinin genel başkanıyla seçime gitmeyi nasıl değerlendiriyorsunuz” sorusunu sordu. İnce buna yanıt olarak,  “Ben bu soruya bir şartla cevap vericem geçmişte Temel Karamollaoğlu’yla Erdoğan aynı partideydiler bu soruyu aynen ona sorabilir misiniz?” dedi.

Bu sorudan sonra Nagehan Alçı'nın bozulduğu o anlar gündeme oturdu

İnce'nin Nagehan Alçı'yı bozduğu anlara dair en beğenilen tweetler