MedyaFaresi MedyaFaresi

İnanılmaz ama gerçek: Üç kitabı birden çok satanlar listesinde

Aylardır çok satanlar listelerinin üst sıralarından düşmeyen yazar Bircan Yıldırım, şimdi de yayımlanmış üç kitabının birden çok satanlarda yer almasıyla dikkat çekiyor.

Eklenme: 30 Eylül 2019 18:42 - Güncelleme: 30 Eylül 2019 19:33

Bircan Yıldırım yayımlanmış üç kitabının birden çok satanlar listesinde yer almasıyla dikkatleri üzerine çekiyor

"Hayat Cesurlara Torpil Geçer" adlı kitabı 250 baskı yapan Bircan Yıldırım'ın ilk kitabı "Duygusal Zeka" 56. baskısını yaparken "Yaşam Terapisi" adlı ikinci kitabı da 67. baskısıyla okurlarla buluştu. 

Kitaplarıyla yaşam boyu türlü zorluklarla karşılaşan ve bu zorlukların üstesinden gelmek için bir destek arayan herkese seslenen Bircan Yıldırım okurlarına bu zorlu yollarda yalnız olmadıklarını hissettirmesi ve cesaret vermesiyle de öne çıkıyor.

Gerçekleştirdiği tüm etkinliklerde yüzlerce okuruyla bir araya gelen Yıldırım samimiyetiyle de okurlarının kalbini kazanıyor. 

Hayat Cesurlara Torpil Geçer

Hayat sadece yola çıkmayı göze alanları kahramanlaştırır...

Yıldırım aynı yere iki kere düşer mi?

Düşer…

İki kere de düşer, üç kere de.

Yeter ki yağmurun altında durmaya cesaret et.

Öfkeyle, rekabetle, küçümsemeyle, eleştiriyle ve yargıyla dolu konforlu alanını terk edebilmeyi başardığında hazır olduğun seni bulur.

Unutma ki, aradığın da seni arıyor.

Yaşamının dümeni kendi ellerinde…

Kalbinin rehberliğini kimsenin karanlık kuyularında yitirme.

Uçurumlar, dümeni kıracağın rotayı verirler sana.

İhtiyacın olan tek şey cesaret…

Yola çıkmaya, yağmurda ıslanmaya, kahraman olmaya cesaret et…

Yaşam Terapisi

Aradığını bulduğun yerdesin. O, diğerlerinde gördüğü iyiliğin, kötülüğün, güzelliğin, çirkinliğin, korkunun, sevginin, zenginliğin, fakirliğin bastırdığı bilincinin derinlerinden gelen kendi yansıması olduğunu anlamıştı. O, tüm yansımalarını sahiplenerek, kendisinin bu dünyada en iyi versiyonunu oluşturacağına dair söz vermişti.

O, kendi bilincini dünyaya yansıttığını anlayıp, karanlık dünyasını aydınlatmayı seçmişti. O, giderek içinde daha da büyüyen yalnızlık hissinden ve dinmek bilmeyen sessiz çığlıklarından özgürleşmişti. O, bundan sonraki yaşamını, her şeyde Yaradan’ın aşkını hissederek, tutkuyla ve tereddüt etmeden istediği gibi yaşamaya adamıştı. O, kendisindeki kötülüğü, diğerindeki iyiliği kabul ederek içindeki savaşı durdurabileceğini anlamıştı. O, ışığına ve gölgesine sahip çıkabilecek kadar yürekliydi!

O, öfkesinin öfkelendiği kişiden çok kendisine zarar verdiğini kavramıştı. O, önce içindeki sonra da tüm dünyadaki savaşı durduracağına inandığı bu kitaptaki bilgileri yaymaya kendisini adamıştı! Ve içimizden biri olan “O”, aslında hepimizin birer yansımasıydı! Bilinçsizce merak ettiği değil, bilinçli farkındalıkla olmak istediği kişiye dönüşme cesareti gösteren tüm yüreklere...


Duygusal Zeka

Kendinizi kışkırtmaya hazır mısınız?

Stres, korku ve endişelere karşı duygusal zekâ. İlişkiler, sağlık ve varoluş konularında sizler için yepyeni bir model.

Çevremizdeki birçok insan sıkıntı, stres, endişe ve kaygı yaşıyor. Bu kişilerin büyük bir çoğunluğu akıl hastası değildir. Bu kişilerin sorunları daha çok günlük yaşamın ve belirsizliklerin getirdiği sorunlardır. Yaşamda her sorunu çözümleyemeyiz ancak çözümleyemediğimiz bu sorunlarla baş etmeyi öğrenebiliriz. Yaşamın zor süreçlerinden geçerken ayakta kalabilmemiz ancak ve ancak duygularımızı yönetebilmemizle mümkündür.

Bu kitap bilinçaltı inançlarını yeniden yapılandırma teknikleriyle kodlayabileceğini, yaşamını bilinç seviyesinde duygusal zekânı geliştirerek yeniden nasıl şekillendirebileceğini armağan olarak veriyor. Bu kitap, bu dünyaya sadece yiyip içmek, gezmek, eğlenmek, üremek ve tüketmek için gelmediğini hatırlatıyor! Bu kitap dünyaya bizden bir "İZ" bırakmamız gerektiğini haykırıyor!

Siz de değişime, gelişime, özgürleşmeye ve duygusal zekânızı geliştirmeye hazır mısınız?

Bircan Yıldırım hakkında:

Denizli’de doğdu. İlk ve ortaöğrenimini Almanya’da tamamladı. Daha sonra İzmir Buca Lisesi’nden mezun olan Bircan Yıldırım, Cumhuriyet Üniversitesi Sosyoloji bölümünü bitirdi. Mezun olduktan sonra Milli Eğitim Bakanlığı’nda kadrolu felsefe grubu öğretmenliğine atandı. Uzun yıllar öğretmenlik yaptı. 

Beynimizin özellikleri, insan psikolojisi ve kuantum felsefesi alanına her zaman özel bir ilgi duymuş, araştırmalarının büyük çoğunluğunu bu alanda sürdürmüştür. Daha fazla bilgiye ulaşabilmek için birçok değişik şehirlerde farklı eğitim ve seminerlere katılan Yıldırım, uzun yıllar nefes, meditasyon teknikleri ve yaşam terapisi ile kendisini şifalandırmak amacıyla çalışmıştır.

Enerji çalışmalarını büyük bir titizlikle ve sevgiyle her gün kendisine uygulamıştır. İçindeki çocukla kucaklaşmanın verdiği mutluluğun anlatılamayacağına ancak deneyimlenebileceğine ve bu keyifli keşif yolculuğunun bir ömür boyu devam edeceğine inanmaktadır. Daha çok insanı içindeki iyileşmeyi, sevgiyi bekleyen yaralı çocukla buluşturmayı ve gerçek mutluluklarını yakalayabilmelerini sağlamak en büyük hedefidir. “Kendini sev, hayatını sev!” Yıldırım’ın başlıca yaşam felsefesidir.

Yıldırım aldığı tüm eğitimlerden elde ettiği sentezlerle Yaşam Terapisi’ni geliştirmiş ve danışanları üzerinde izlediği hızlı dönüşüm ve iyileşme sürecinden sonra en büyük hedefi “Yaşam Terapisi” tekniğini tüm dünyaya yaymak olmuştur. Yıllardır kendi ve danışanları üzerinde uyguladığı bu terapiyi özellikle nefes çalışmaları ile yoğun olarak desteklemektedir. 


Aldığı Eğitimler 

Aile Danışmanlığı Eğitimi, Nefes Koçluk Eğitimi, Nefes Terapisi Eğitimi, Çocuk Nefes Eğitimi, Yaşam Koçluğu Eğitimi, Öğrenci Koçluğu Eğitimi, EFT (Duygusal Özgürleşme Tekniği) Eğitimi, Kuantum Düşünce Tekniği Eğitimi, Hızlı Okuma Eğitimi, Hafıza Teknikleri Eğitimi, Ho’oponopona Eğitimi, Kozmik Enerjiler Eğitimi, Reiki, Access Bars Eğitimi, Kısa Süreli Çözüm Odaklı Danışmanlık, Çocuk BDT Eğitimi, BDT Depresyon Eğitimi 


Verdiği Eğitimler 

Sertifikalı Yaşam Terapisi Eğitimi 

İyi Hisset, İyi Yaşa 

Kendini Sev, Hayatını Sev 

Yaşam Terapisi ile Bilinçaltı Çalışması 

İçimdeki Ben 

Hayalimdeki Aşkı Yaratıyorum 

Motivasyon İçerikli Eğitimler

BİRCAN YILDIRIM SOSYAL MEDYA ADRESLERİ

İNSTAGRAM: 

https://www.instagram.com/bircanyildirim_/

TWİTTER

https://twitter.com/bircanyildirim_

FACEBOOK

https://www.facebook.com/BircanYildirimSosyolog/

YOUTUBE

https://www.youtube.com/channel/UCgYjdwUYZZmjgGnHT2a2c_g