Abone Ol

İmamoğlu'nu seçim çadırından kovan MHP'li Başkan Arzu Karaalioğlu'ndan Dem Parti bayrağı tepkisi

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun, MHP standını ziyaret etmesinden rahatsız olan MHP Sancaktepe İlçe Başkanı Arzu Karaalioğlu, İmamoğlu ve ekibine "Geri basın geri, bas geri" dedi. Ardından yaptığı açıklamada, İmamoğlu'nu 'bölücülük'le suçladı.

İmamoğlu'nu seçim çadırından kovan MHP'li Başkandan Dem Parti bayrağı tepkisi

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu önceki gün seçim çalışmaları kapsamında Sancaktepe’yi ziyaret etti. CHP Sancaktepe Belediye Başkan adayı Alper Yeğin ile birlikte vatandaşla sohbet eden İmamoğlu, MHP standını ziyaret etmek isteyince tepkiyle karşılaştı.

MHP Sancaktepe İlçe Başkanı Arzu Karaalioğlu, İmamoğlu ve ekibinin karşısına dikilerek çadıra girişlerine izin vermeyerek, "Geri basın geri... Gidip pazarlık masasına oturduklarınızla demlenin"dedi. 

İmamoğlu ise "Az sakin olun ya" diyerek tepki gösterdi. O anlar sosyal medyada gündem oldu.

İmamoğlu ve ekibine "Geri bas" diyen MHP'li Arzu Karaalioğlu daha sonra bir açıklama yaptı. Karaalioğlu, kişisel X hesabından şu açıklamayı yaptı:

"Sn. İBB Başkanı; Sancaktepemiz'e gerçekleştirdiği ziyareti, terör örgütünün siyasi uzantısı, görünüşte meşru fakat faaliyetleri ve yapısı itibarıyla gayrimeşru olan bir partinin bölücülükle dokulu paçavraları ve ikilik iliyetli propagandaları eşliğinde tamamlayacakken hangi maksatla olduğu bilinmeksizin partimizin seçim standını da ziyaret etmek arızında olduğunu öğrenir öğrenmez "Bu stant, ellerine şehit kanı sinenleri ve Türkiye düşmanlarına avuç açan gayr-ı samimi tutumluları kaldırmaz, ziyaretimize lütfen gelmesin" diyerek lisan-ı münasip ile hassasiyetimizi ve gelmemesi yönündeki samimi ihtiramızı taraflarına ısrarla belirtmemize rağmen Sn. İBB Başkanı seçim stantımıza gelip istediği kaos ortamını ve tahkir dolu tutumlarını icra ettirmeden salimen uğurlanmıştır.

Sağduyu ve selamet içerisinde; milli iradeye hürmet düsturuyla ifa ettiğimiz seçim çalışmalarımıza, şahsi çıkmazların gölgesinde yeşeren nifak tohumlarının ilişmesine ve kaos ortamının tetiklenmesine müsaade etmeyeceğiz. Seçim stantımızda cerayan eden hadisenin mahiyeti kamuyouna tazim ile duyurulur."