MedyaFaresi MedyaFaresi

İmamoğlu’ndan flaş 4.8’lik deprem açıklaması

Silivri açıklarında 4.8 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Silivri'deki depremden önce Marmara Bölgesi'nde büyüklüğü 0.8 ile 3.1 arasında değişen 50 deprem meydana gelmişti.

Eklenme: 11 Ocak 2020 17:07 - Güncelleme: 11 Ocak 2020 18:12

İstanbul'da deprem meydana geldi. Silivri ilçesinde yaşanan depremin büyüklüğü ilk önce 4,7 olarak açıklandı. Daha sonra depremin şiddeti 4,8 olarak düzeltildi. 

Yedi kilometre derinliğindeki deprem başta İstanbul olmak üzere Marmara Bölgesi'nde hissedildi. İstanbul'daki depremin 16.37'de meydana geldiği bildirildi.

İMAMOĞLU'NDAN AÇIKLAMA 

Depremin ardından açıklama yapan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, "Marmara Denizi Silivri Açıklarında 16 km derinlikte, 4.8 büyüklüğünde meydana gelen deprem sonrası AKOM koordinasyonunda tüm ekiplerimiz görev başında, şu ana kadar ekiplerimize iletilen olumsuz bir durum söz konusu değil. İstanbul’umuza geçmiş olsun" dedi. 

VALİ YERLİKAYA'DAN AÇIKLAMA

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya da depreme ilişkin açıklama yaptı.

Twitter'da paylaşımda bulunan Vali Yerlikaya, "Marmara Denizinde başta istanbul olmak üzere çevre illerde hissedilen Kandilli Rasathanesi verilerine göre 4.7 büyüklüğünde bir deprem meydana gelmiştir. Bilgi vermeye devam edeceğim" dedi. 

cumhuriyet