MedyaFaresi MedyaFaresi

İmamoğlu mazbatayı almadan o afişler kalktı

Ekrem İmamoğlu’nun seçim sürecinde İBB’deki israfları açıklamasının ardından, İstanbul’un dört bir yanına İBB imzalı “İstanbul’a hizmet israf değildir” afişleri asılmıştı. İmamoğlu mazbatasını henüz almadan afişler kaldırılmaya başlandı, bazıları ise değiştirildi.

Eklenme: 27 Haziran 2019 16:20 - Güncelleme: 27 Haziran 2019 16:23

31 Mart seçimlerinin iptal edilip ertelenmesinin ardından İBB Başkanlığı’na vekalet eden ve bugün görevi İmamoğlu’na devredecek olan Vali Ali Yerlikaya ile İmamoğlu seçim sürecinde, “İstanbul’a hizmet israf değildir” afişleri yüzünden karşı karşıya gelmişti.

İstanbul’un her yerine İBB imzasıyla bu afişler asılmış, İmamoğlu ise bu durumu “Şu anda bile israf yapıyorlar, şu an vekalet eden bir Vali bey var. Şu anda afişleri oraya kim asıyor? Bakın 2 gündür afişler tıka basa, birileri bize cevap vermeye çalışıyor. 20 günde bu sürece hakim olup birileri adına cevap mı veriyorsunuz bizzat yoksa, birilerinin afiş asmasına göz mü yumuyorsunuz?” diyerek eleştirmişti.

Medyascope'dan Fırat Fıstık'ın haberine göre; bugün bu afişlerin çoğu billboardlardan kaldırıldı, bazıları ise “İstanbul’a hizmet israf değildir” ibaresi kaldırılarak değiştirildi.

İşte kaldırılan afişlerden biri:

Kaldırılan afişlerin yanı sıra İBB imzalı çok sayıda afiş de değiştirildi. Köprü üstlerine asılan ve içinden israf ibaresinin kaldırıldığı örnekler:

Etiketler : istanbul, ibb, afiş, haber