Abone Ol

AKP'li Yandaşı Şebnem Bursalı Dolar'ı 1 TL'ye İndirmenin Formülünü Yazdı

İktidara yakınlığıyla bilinen Sabah gazetesi yazarı Şebnem Bursalı, yükselişte olan dolar kuru hakkında dikkat çeken bir yazı kaleme aldı.

AKP'li Yandaşı Şebnem Bursalı Dolar'ı 1 TL'ye İndirmenin Formülünü Yazdı

Doların nasıl düşeceğin yönelik bir formül anlatan Bursalı, Doğu Akdeniz'den çekiliyoruz açıklaması yaparsak; dolar 9.50 TL, Libya'dan çekiliyoruz dersek; dolar 9 TL, Katar'dan ve Afrika'dan çekiliyoruz desek; dolar 8.75 TL,
Karadeniz'de doğalgaz aramasını durduruyoruz açıklamasını yaparsak; Dolar 8.50 TL, Suriye'den çekiliyoruz dersek; Dolar 8.25 TL,” ifadelerini kullandı.

BM VE NATO’nun kararları uygulanırsa doların 8 TL olacağını ve ülke içindeki ve sınır ötesindeki tüm terör operasyonları durdurulursa doların 7.75 TL olacağını aktardı. Bursalı, hapisteki FETÖ, PKK, DHKP-C terör örgütü üyelerinin tahliye edilmesiyle doların 7.50 TL’ye ineceğine ve S-400'ler iade edilirse 7.25 TL’ye düşeceğini vurguladı.

Bursalı devamında, “KHK ile görevden alınanları tekrar eski görevlerine iade ediyoruz dersek; Dolar 7 TL. esayet sistemine geri dönüyoruz dersek; Dolar 6 TL. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nden parlamenter sisteme geri dönüyoruz dersek; Dolar 5.75 TL. IMF ile yeniden anlaşma dönemine başlıyoruz ve Merkez Bankası'ndaki dolar rezervine direk emir verme yetkisini onlara veriyoruz, döviz rezervini de IMF kontrolüne veriyoruz dersek; Dolar 5.50 TL.” olacak diye yazdı.

Kıbrıs'taki tüm haklardan vazgeçilirse doların 5.25 TL, ABD ve Batılı ülkelerden temin dönemine geçilirse 5 TL, TSK'ı tekrar FETÖ ve NATO'nun kontrolüne verilirse 4.75 TL olacağını belirtti.

Bursalı, “MİT içindeki tüm Anadolu evlatların tasfiye ediyor ve yine uluslararası lobilerin kontrolüne veriyoruz ve operasyon yapma dönemini tamamen durduruyoruz dersek; Dolar 4.50 TL. Petrol ve doğalgaz arama gemilerini uluslararası enerji lobilerinin kontrolüne veriyoruz dersek; Dolar 4 TL.
Cumhur İttifakı'nı lağvediyoruz, erken seçime gidiyor ve biz iki parti (AK Parti ve MHP) seçime girmiyoruz dersek; Dolar 3 TL. Seçimi Millet İttifakı'nın kazanmasını sağlıyor ve HDP'ye 1 cumhurbaşkanı yardımcılığı ve 4 bakanlık veriyoruz dersek; Dolar 2.50 TL. Osman Kavala ve Selahattin Demirtaş tahliye ediliyor dersek; Dolar 2 TL. Terör saldırılarına karşın güvenlik güçlerimizin operasyon yapmalarını yasaklıyoruz dersek; Dolar 1.75 TL. Batılı ülkeler ve ABD ile her temasımızda "Siz nasıl isterseniz" diyeceğimizin sözünü verirsek; Dolar 1.25 TL. Komşu ülkelerle tüm ilişkilerimizin kesileceğini ve sadece Batı ve ABD'nin işaret ettiği ülkelerle ilişki kuracağımızı söylersek; Dolar 1 TL.” diye yazdı.

Bursalı son sözlerinde ise şu ifadeleri kullandı:

“Formülü uyguladık, döviz düştü. Mutlu muyuz? Benim cevabım çok açık ve net; Hayır! Eminim sizler de, milyonlar da aynı cevabı hem de yüksek sesle veriyorsunuz. Birkaç gündür pek çok WhatsApp mesaj gruplarında paylaşılan bu kinayeli mesaja başka bir cevap veren varsa; Bu ülkeyi terkedip defolup gitsin...”