Abone Ol

İddia: Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın Kardeşine Müftülük Binalarında Oda Tahsis Edildi

Ali Erbaş'ın kardeşi Metin Erbaş Ordu İl Müftülüğü’nde sözleşmeli personel olarak atandığı iddia edildi. Akrabalık ilişkilerini kullanarak müftülüğe müdahale ettiği öne sürülen Erbaş, kardeşine özel çalışma odası tahsil etti mi?

İddia: Diyanet'te Ali Erbaş’ın Kardeşine Müftülük Binalarında Oda Tahsis Edildi

“Yakınlarının Ordu İl Müftülüğü’nde sözleşmeli personel olarak atandığı” öne sürülen Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın kardeşi Metin Erbaş’ın, müftülük kararlarına “akrabalık ilişkilerini kullanarak müdahale ettiği”, kendisine il ve ilçe müftülüğü binalarında “çalışma odası tahsis edildiği” öne sürüldü.

Cumhuriyet’ten Sefa Uyar’ın haberine göre, Erbaş’a, Ordu İl Müftülüğü ve Altınordu İlçe Müftülüğü binalarında çalışma odası tahsis edildiği, bu odaların müftüler ile aynı katta olduğu, Erbaş’ın “kadrosunun bulunduğu camide fiili olarak görev yapmadığı” öne sürüldü. Erbaş, odasının olmadığını savunurken CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, Meclis’e taşıdığı konu için soruşturma yapılması çağrısında bulundu.

Erbaş ise iddiaları reddetti. İl ya da ilçe müftülüğünde çalışma odası olmadığını savunan Erbaş, “Görevimle ilgili görüşmeler için gidip geliyorum” dedi. Erbaş, müftülüğün etkinlikleri ve ziyaretlerinde yer almasına yönelik eleştirilere de “İstek var diye gitmişimdir” ifadelerini kullandı.