MedyaFaresi MedyaFaresi

Soylu acı haberi duyurdu: Giresun'daki selde 5 ölü

3 bakan Giresun'da gerçekleştirdikleri basın toplantısında sel felaketine ilişkin son bilançoyu açıkladı. 5 kişi hayatını kaybederken, 11 kişinin kayıp olduğu bilgisi paylaşıldı. 3 ilçede toplamda 17 binanın yıkıldığı da aktarıldı.

Eklenme: 23 Ağustos 2020 09:32 - Güncelleme: 23 Ağustos 2020 16:36

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ile Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, dün akşam sel felaketinin yaşandığı Giresun’da bir basın toplantısı düzenledi.

Giresun'da şok görüntüler: Minibüsler kamyonlar sele kapıldı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu: Bölgede bu kadar ağır bir tablo beklemiyorduk. Beş vatandaşımız hayatını kaybetti. 153 kişi kurtarıldı, 11 vatandaşımız kayıp. 98 köy yolu kapalı, 38 yerleşim biriminde elektrik yok.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum: Giresun’un yedi ilçesinde sel ve heyelan meydana geldi. Doğankent, Dereli ve Yağlıdere en çok hasar gören ilçelerimiz oldu. Doğankent’te dört, Dereli’de üç, Yağlıdere’de üç olmak üzere 17 bina yıkıldı. 361 bina az hasar gördü. Doğankent’te yağmur ve atık suyu tamamen yenilenecek. Dereli’de 20, Doğankent’te 11 binayı boşaltıyoruz.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli: Tarımsal hasar beklediğimizinden daha az ancak hasar tespit çalışmalarımız sürüyor.