Abone Ol

İç savaş çıkar diyen AKP'liden yeni açıklama

''Yüzde 50'yi geçemezsek ve bu referandum oylamasında başarısız olursak iç savaşa hazır olun'' ifadeleriyle dün akşam gündeme gelen AKP Manisa İl Başkan Yardımcısı Ozan Erdem istifasını sundu.

İç savaş çıkar diyen AKP'liden yeni açıklama

Soma İlçe Gençlik Kolları Başkanlığı tarafından geçtiğimiz akşam düzenlenen 'Büyük ve Güçlü Türkiye Cumhurbaşkanlığı Sistemi' konulu konferansta referandumla ilgili olarak, "Size tek bir benzetme yapayım. Eğer yüzde 50'yi geçemezsek ve bu referandum oylamasında başarısız olursak iç savaşa hazır olun" sözleriyle gündeme gelen AK Parti Manisa İl Başkan Yardımcısı Ozan Erdem istifasını sundu.

İstifa dilekçesini sunan Ozan Erdem bir de açıklama yaptı. Erdem sözlerinin çarpıtıldığını söyledi. "Sözlerim cımbızlanarak ve çarpıtılarak hiç söylemek istemediğim bir yöne çekildi. Bir çarpıtılmayla birlikte bu anlam çıkartıldı. Bu anlamın çıkartılmasına fevkalade üzgünüm. Partime, davama, aşığı olduğum ülkeme, kardeşliğe ve bütünlüğümüze, beraberliğimize zarar verme ihtimalini düşündüğüm için partimdeki görevimden, yönetim kurulu üyeliğimden görülen lüzum üzerine gönüllü olarak isteyerek istifamı sunmuş durumdayım. Gerekli açıklamayı gün içerisinde kamuoyu ile paylaşacağım" dedi.