Abone Ol

İbrahim Tatlıses’ten duygulandıran Yılmaz Güney paylaşımı

İbrahim Tatlıses, Türk sinemasının Çirkin Kral'ı Yılmaz Güney'i doğum günü olan 1 Nisan'da duygusal satırlarla andı.

İbrahim Tatlıses’ten duygulandıran Yılmaz Güney paylaşımı

Yılmaz Güney 9 Eylül 1984 yılında Paris’te hayatını kaybettiğinde Türk sineması için büyük bir kayıp yaşanmıştı. Çirkin Kral adıyla milyonlar tarafından sevilen bir isim olan Güney, rol aldığı filmlerle bir döneme damgasını vurdu. İbrahim Tatlıses de Güney’in doğum günü olan 1 Nisan’da onunla ilgili bir anısını sosyal medya hesabından paylaştı. İşte Tatlıses’in o paylaşımı: “Sene 1979, yer Toptaşı Cezaevi; Yılmaz BABA bir davadan yatıyordu. Ben de BABA’yı ziyarete gitmek istedim, Apo Kardaş (Abdurrahman Keskiner) ben götürebilirim dedi.

İbrahim Tatlıses’ten duygulandıran Yılmaz Güney paylaşımı - Resim: 1Yaşasaydı 80 yaşında olacaktı! Yılmaz Güney unutulmadı

Ben de çok sevindim, gittik Baba’yı ziyarete… Baba; Apo Kardaşa “Bu delikanlı kim?” dedi, APO Kardaş’ta “İbrahim Tatlıses, yeni bir sanatçı, hemşehrin Urfalı…” dedi. Elini boynuma attı, hiç unutmam o anı; “Hoş geldin Keki” dedi. 38 senedir rahmetli her aklıma geldiğinde o kelime gelir aklıma, KEKİ… Figüran olarak sinemaya girdi, Çirkin Kral olarak adını altın harflerle yazdırdı… Mekanı cennet olsun inşallah…”