Abone Ol

Hulusi Akar ve Yaşar Güler'in Akıncı Üssü'ndeki ilk görüntüleri ortaya çıktı

15 Temmuz darbe girişimi sırasında derdest edilen komutanların tutulduğu Akıncı Üssü Karargah binasının koridor görüntüleri ilk kez ortaya çıktı.

Akar ve Yaşar Güler'in Akıncı Üssü'ndeki ilk görüntüleri ortaya çıktı

Görüntülerde, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar ile dönemin Genelkurmay 2'inci Başkanı, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Yaşar Güler'in darbeci askerler tarafından üsse getirilişleri yer alıyor.

Hulusi Akar ve Yaşar Güler'in Akıncı Üssü'ndeki ilk görüntüleri ortaya çıktı - Resim: 1

Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar'ın Akıncı Üssü'ne getirilişi kameralara böyle yansıdı. Görüntülerde, Akar'ın üsse gelirken ellerinin bağlı olmadığı ve nöbet bekleyen askerin Hulusi Akar'la birlikte geçen askerlere tüfek selamı verdiği görülüyor. Akar'ın üsse getirilişi kamera saatine göre 22.35.50'de yer alıyor. Yanında da Mehmet Dişli ve darbeci askerler var.

YAŞAR GÜLER GÖZÜ BAĞLI KORİDORDA YÜRÜTÜLÜYOR


Darbe girişimi sırasında Genelkurmay Başkanlığı'ndaki odasında emir subayı Mehmet Akkurt ve beraberindeki cuntacı ekip tarafından derdest edilen ve Akıncı'ya götürülürken çıkan çatışmada darbeci emir subayı öldürülen dönemin Genelkurmay 2'inci Başkanı, Kara Kuvvetleri Komutanı Yaşar Güler'in elleri ve gözleri bağlanarak Akıncı Üssü'ne götürülmüştü. Genelkurmay'daki görüntüleri daha önce ortaya çıkan Güler'in, Akıncı Üssü'ndeki görüntüleri ilk kez ortaya çıktı. Görüntülerde Güler, 3 darbeci asker tarafından gözleri ve kolları bağlı bir şekilde Akıncı Üssü Karargah binasındaki darbeci Ahmet Özçetin'in odasına sokuluyor. Kamera saatine göre, 23.18 sıralarında görüntülere giren Güler'in hayli bitkin olduğu görülüyor. Yaklaşık 40 saniye görüntüsü olan Güler'in, kamera saati 45 dakika geri olduğu için, 16 Temmuz'un ilk dakikalarında saat 00.03 sıralarında üsse getiriliyor.