Abone Ol

Hotmail giriş yap aç kaydol mobil ve Outlook masaüstü uygulaması mail gönder

Hotmail aç satın aldığı mail gönder kullanıcıları için önemli bir yer işgal eden Microsoft, Windows 8 ile birlikte taşları yerinden oynatmaya devam ediyor. Outlook.com ile kullanıcılar mail'lerini bu siteden kontrol edebilecek.

Hotmail giriş yap aç kaydol mobil ve Outlook masaüstü uygulaması

Hizmet anlaşmasında da durumu belirten Microsoft, kullanıcıların hesaplarına en az 270 günde bir giriş yapmaları gerektiğini belirtmekte. Microsoft konu ilgili yaptığı açıklamada ise süre dolduktan sonra hesabın otomatik olarak silinme sırasına alındığını, 360 gün sonra da hesap adının yeni kullanıcılar için erişime açıldığını söyledi. Konu ile ilgili eleştiri oklarını üzerine çeken Microsoft ise bu uygulamada yalnız değil. Yahoo da aktifliğini yitiren hesaplar için benzer bir uygulama yürütmekte. Hotmail kaydol Google ise hesap silinse dahi kullanıcı adını başka kimsenin kullanımına açmayarak gizlilik konusunda biraz daha avantaj sağlıyor.

Microsoft'un Hotmail'den Outlook'a geçiş sürecinde önemli bir gelişme yaşandı. Yazılım devi Outlook'un beta aşamasının tamamlandığını ve resmen Hotmail'in yerini aldığını duyurdu.

İnternet tarayıcıları üzerinden kullanılabilmekte olan Hotmail'in nispeten kolay bir ara yüzü vardır.

Çalışmalar tamamlandıktan sonra MSN Hotmail'in yeni sürümü Windows Live Hotmail olarak değiştirildi.

2013 yılında Microsoft'un Hotmail üzerine kurduğu Outlook.com ile birleştirilmiştir.

Hotmail, şu anda 5 GB depolama alanı sunmaktadır.

Kısa zaman önceye kadar oldukça sınırlı olan (10 MB) bu alanın arttırılmasında GMail ve Yahoo Mail'in kapasitelerini arttırmalarının etkisi vardır.

Outlook kaydol hesap aç, POP3 desteği barındırır, böylece Microsoft Outlook ve Mozilla Thunderbird gibi programlarla hotmail hesapları yönetilebilir.

Hotmail, özellikle Microsoft'un diğer yazılımları ile tam uyumludur.

MSN Hotmail Giriş, üç ayrı pakete sahiptir:

MSN Hotmail ücretsiz sürüm. 5 GB depolama alanı.
MSN Hotmail Plus yılda 19.95 USD, 10GB depolama alanı
Microsoft Office Outlook Live yılda 49.95 USD. Microsoft Office ile beraber gelmektedir.
İlk olarak Hotmail.com adresine girmelisiniz.

Önünüze çıkan sayfada boş alanları doldurmanız gerekiyor.

Özellikle Hotmail hesabı ismi biraz uğraştırabilir.

Alacağınız Hotmail adresi örnek olarak abc@hotmail.com şeklinde olacaktır.

İkinci bölümde yer alan “ hotmail.com ” isminin birkaç alternatifi bulunmaktadır.

Bunlar; outlook.com – outlook.com.tr – hotmail.com – hotmail.com.tr – windowslive.com.

Bu seçeneklerden izin verilen istediğinizi seçebilirsiniz.

Buradaki “abc” ismi ise sizin kendi tercihinize kalmış bir durumdur.

Bu bölüme istediğiniz ismi yazabilirsiniz.

Eğer Hotmail için yazdığınız isim Hotmail veri tabanında var ise sizi otomatik olarak uyaracak ve sizden başka bir isim yazmanızı isteyecektir.

Hatta yazdığınız isim ile ilgili olarak Hotmail size alternatif isimler önerecektir.

İster Hotmail tarafından önerilen bu isimleri kullanın; isterseniz farklı bir isim yazmaya devam edin.

Hotmail veri tabanında olmayan bir isim bulduğunuz zaman size ait diğer bilgileri de girerek Hotmail hesabı oluşturma işlemini tamamlayabilirsiniz.

Ancak Hotmail kullanıcılarına bir müjdemiz de var. Kullanıcıların varolan Hotmail hesapları kapatılmayacak. Yani xxx@hotmail.com e-postasındaki Hotmail adresinin kullanımına devam edilecek. Kullanıcılar sadece Outlook.com üzerinden de yeni tasarımıyla e-postalarını kullanmaya devam edecek ve ilerleyen aşamalarda Hotmail.com da kapatılıp yerini tamamen Outlook.com'a bırakacak.

Bugüne dek 60 milyon kullanıcıya ulaşan Outlook'ta kullanıcılar yeni hesap açabildiği gibi Hotmail adreslerini de bu adrese taşıyabiliyor.

Türkiye'deki internet kullanıcıları, son 5 ayda arama motoru Google'da en çok "Facebook", "Youtube", "Google", "e okul", "sahibinden", "hava durumu" ve "hotmail" kelimelerini aradı.

AA muhabirinin Google verilerinden derlediği bilgilere göre, Türkiye genelinde 2015'in ilk 5 ayında Google'da yapılan aramalarda en büyük yükseliş gösteren kelimeler, "survivor", "e okul veli", "tv8", "acunn", "hava durumu", "milli piyango" ve "dolar" oldu.

Ülke genelinde "Sağlık" kategorisinde "Bursa" ilk sırayı alırken, bunu "SGK" ve "randevu" kelimeleri takip etti.

"Seyahat" kategorisinde ise "THY", "İstanbul", "uçak bileti", en çok aranan kelimeler olurken, bu alanda "Ütopya", "Aşk Sana Benzer" ve "Barcelona", yükselen aramaların başında geldi.