MedyaFaresi MedyaFaresi

Hıncal Uluç Milli Piyango’yu Soylu’ya Şikayet Etti

Sabah gazetesi yazarı Hıncal Uluç, kumar oyunları düzenlemekle eleştirdiği Milli Piyango’yu İçişleri, Adalet, Maliye ve Aile Bakanlıklarına şikâyet etti.

Eklenme: 13 Ocak 2021 17:25 - Güncelleme: 13 Ocak 2021 19:25

Sabah gazetesi yazarı Hıncal Uluç, Demirören Holding'in satın aldığı Milli Piyango'nun internet sitesinde 23 oyun olduğunu, bunların kumar olduğunu belirterek, "Yani kumarhanelere gidip kol çekerdiniz ya.. İşte onun dijitali. Kol çekme yerine, tıklıyorsunuz.. Birkaç saniyede bitiyor.. Yenisi.. Yenisi.. Yenisi..
Üzerinde "Milli Piyango" yazıyor.. Alışkanlıkla "Arkasında devlet var" sanabilirsiniz. Hayır devlet yok. Satıldı Milli Piyango.. Şimdi artık arkasında devlet yok.. Demirören var. Yani Hürriyet, Milliyet, Posta var." diye yazdı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya seslenen Hıncal Uluç, "Bu ülkede kumar, kanunen yasak değil mi?

O zaman güvendiğiniz bir danışmanınıza görev verin. "milli piyangoonline.com" yazsın. Çıkan tabloda "Kazı Kazan"ı tıklasın. Paraya gerek yok. "Dene"yi tıklasın ve denesin kısa zamanda nasıl para kaybedeceğini gözleriyle görsün.

Sadece kumarbazların değil, bu ekonomik sıkıntının bol, vakit geçirme imkânının az olduğu günlerde orta ve orta alt sınıf için nasıl bir yıkım tuzağı kurulduğunu anlasın ve size rapor versin.

Tabii aynı şey, Adalet, Maliye ve Aile Bakanlarımız için de geçerli.. Sonra 4 bakan oturun ve tartışın.

"Biz kumarı niye yasakladık" diye tartışın, lütfen.. Ama acele edin.. Yuvalar yıkılmadan.." ifadelerini kullandı.

Yazının tamamı için tıklayın...