Abone Ol

Hilafet isteyen gruplardan sokakta ilk eylem!

İstanbul Fatih’te de İBDA işareti yapan bir grubun da sosyal medyadaki görüntüleri dikkat çekti. İBDA işareti yaparak yürüyen grup Fatih’te Divan Yolu Caddesi üzerinde salavat getirip tekbir getirdi.

Hilafet isteyen gruplardan sokakta ilk eylem!

Ayasofya’nın ibadete açılması sonrasında, Albayrak Grubu'na ait Yeni Şafak'ın haftalık yayını, Mustafa Albayrak'ın imtiyaz sahibi olduğu Gerçek Hayat dergisi kapağı AKP içinde tartışma yaratmıştı.

Gerçek Hayat dergisi 27 Temmuz tarihli sayısında hilafet çağrısında bulundu.

Dergi son sayısının kapağında “Şimdi değilse ne zaman, sen değilsen kim? Hilafet için toparlanın” ifadelerini kullandı.

FATİH’TE İBDA İŞARETİ YAPIP YÜRÜDÜLER

İstanbul Fatih’te de İBDA işareti yapan bir grubun da sosyal medyadaki görüntüleri dikkat çekti.

İBDA işareti yaparak yürüyen grup Fatih’te Divan Yolu Caddesi üzerinde salavat getirip tekbir getirdi.

İşte o video...

HİZBUTTAHRİR’DEN “HİLAFET” ÇAĞRISI

Öte yandan Hizbuttahrir Türkiye örgütü de sosyal medya hesabından “Hilafet tek çaredir #HilafetHayalDeğildir” mesajıyla birlikte yine hilafete çağıran bir video paylaştı.Hilafet isteyen gruplardan sokakta ilk eylem! - Resim: 1

Hizbuttahrir yöneticisi Mahmut Kar da sosyal medya hesabından, “Darbecilik laik Kemalizmin kanına işlemiştir. #Hilafet`i de işte öyle oldu bittiye getirip zorla darbeyle yıktılar. Ama biz Müslümanlarla birlikte, silah ve darbeyle değil, isteyerek ve çalışarak, coşkun bir sel gibi koşarak, ta Endonezya`dan Fas`a yeniden kuracağız Hilafet`i” şeklinde mesaj yazdı.

Hilafet isteyen gruplardan sokakta ilk eylem! - Resim: 2

AKİT’İN HEDEFİNDE ERDOĞAN VE ERBAŞ HAKKINDA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNAN O PARTİ VAR

Halkın Kurtuluş Partisi (HKP), Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın ve Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın ifadelerini gerekçe göstererek, 5816 sayılı Atatürk Aleyhine İşlenen Suçlar Hakkında Kanun’a Aykırılık ve “Görevi Kötüye Kullanma” suçlarının işlediği iddiasıyla suç duyurusunda bulunmuştu. Erbaş için ayrıca, “Görev Sırasında Din Hizmetlerini Kötüye Kullanma”, “Halkı Kin ve Düşmanlığa Tahrik ve Aşağılama” ve “Tehdit” suçlamalarında da bulunuldu.

Erdoğan, Ayasofya ile ilgili yaptığı konuşmada, “Tek parti döneminde alınan bu karar, tarihe ihanet olmanın yanında hukuka da aykırıydı” demişti. Ayasofya’da kılınan ilk Cuma namazında hutbeyi okuyan Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş da “Bizim inancımızda vakıf malı dokunulmazdır, dokunanı yakar! Vakfedenin şartını çiğneyen lanete uğrar” ifadelerini kullanmıştı.

Akit gazetesi bugün manşetinden isim vermeden Halkın Kurtuluş Partisi’ni hedef aldı. Akit’in “Şimdi de Ayasofya üzerinden Erdoğan ve Erbaş’ı hedef aldılar! Azgın Azınlığın Zulüm Sopası: 5816” başlıklı manşetinde, “Ayasofya’nın ibadete açılmasını hazmedemeyen azgın azınlık, tarihi camiyi ibadete açan Başkan Erdoğan ile Fatih’in vakfiyesini okuyan Diyanet İşleri Başkanı Erbaş hakkında suç duyurusunda bulundu” ifadeleri yer aldı.

Hilafet isteyen gruplardan sokakta ilk eylem! - Resim: 3

(ODATV)