Abone Ol

Helikopter enkazında bulundu: Reisi'nin kanlı yüzüğünün sırrı ne?

Helikopter kazasında hayatını kaybeden İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi'nin yüzüğü enkazda bulundu. Yüzüğün, Reisi'ye İran dini lideri Hamaney tarafından hediye edildiği belirtildi.

Helikopter enkazında bulundu: Reisi'nin kanlı yüzüğünün sırrı ne?

İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi ve İran Dışişleri Bakanı Hüseyin Emir Abdullahiyan, Doğu Azerbaycan'da helikopterin düşmesi sonucu yaşamını yitirdi. Reisi'nin yüzüğü helikopter enkazında bulundu. Yüzüğün kanlı olduğu görüldü.

İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi ve beraberindeki heyetin hayatını kaybettiği helikopter kazasının enkazına ilk ulaşma anı görüntüleri paylaşıldı. Görüntülerde Doğu Azerbaycan eyaletine bağlı Berazin ile Erdeşiri köyleri arasındaki Dizmar ormanında sert iniş yaptığı belirtilen helikopterin parçalarının dağılmış olduğu ve cenazelerden bazılarının ise sert iniş nedeniyle enkazın dışında olduğu anlar kaydedildi.
video

YÜZÜĞÜN ÖNEMİ NE

Helikopter kazasında yaşamını yitiren İbrahim Reisi'nin cansız bedeni taktığı yüzükle teşhis edildi. Reisinin yüzüğünün yandığı ise dikkatlerden kaçmadı. Söz konusu yüzüğü İran İslam Devrimi'nin siyasi ve ruhani lideri Ayetullah Humeyni, İbrahim Reisi'ye hediye etmişti.

NE OLMUŞTU

Aliyev ile Azerbaycan-İran sınırında gerçekleştirilen görüşmenin ardından Reisi ve beraberindeki heyeti taşıyan helikopter, dönüş yolunda İran’ın Doğu Azerbaycan eyaletine bağlı Berazin ile Erdeşiri köyleri arasındaki Dizmar ormanında sert iniş yapmıştı.

Gece boyu devam eden enkaz bulma çalışmalarında sabaha karşı Türkiye’ye ait Akıncı İHA’sının belirlediği konuma yönelen İranlı yetkililer helikoptere ait enkazı bulmuştu.
İHA’larının kullanıldığı arama kurtarma çalışmalarında Reisi ve beraberindeki heyetin cenazelerine ulaşılmıştı.