MedyaFaresi MedyaFaresi

Hazal Tektaş'ı reddettiği erkek başından vurup öldürdü: #hazaltektas

19 yaşındaki Hazal Tektaş, reddettiği erkek tarafından başından silahla vurularak öldürüldü. Sosyal medya bu kez Hazal Tektaş cinayetine isyan ediyor.

Eklenme: 19 Ekim 2020 10:41 - Güncelleme: 19 Ekim 2020 10:57

Medyafaresi.com özel haber- Bir kadın cinayeti daha.. Hazal Tektaş henüz 19 yaşında hayat dolu bir genç kızdı. Reddettiği Mehmet Ali Atış adındaki tacizci erkek tarafından İstanbul Esenler otogarı yakınında başından silahla vurularak öldürüldü.

İddiaya göre, ikili arasındaki tartışma büyüyünce Tektaş bir anda oturduğu yerden kalkarak kaçmaya başladı. Atış da peşinden gittiği Tektaş’a yolun karşısına geçmek istediği sırada belinden çıkardığı tabanca ile ateş etti. Başından vurulan Tektaş kanlar içinde yere yığıldı.

Atış, daha sonra aynı tabancayı başına dayayıp ateşledi. Yoldan geçenler, polis ve sağlık ekiplerine ihbarda bulundu. Kısa sürede olay yerine gelen sağlık ekipleri, Tektaş’a ilk müdahaleyi yaparak yakındaki özel bir hastaneye kaldırdı.

Tektaş hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti. Atış’ın ise olay yerinde hayatını kaybettiği belirlendi.

HAZAL TEKTAŞ'TAN GERİYE BU HAYAT DOLU GÖRÜNTÜLER KALDI

Sosyal medyada Hazal Tektaş cinayetine tepkilerini gösteren kullanıcılar #hazaltektas etiketini açtı, hashtag kısa sürede TT listesinde üst sıralara çıktı.

Hazal Tektaş'ın vurulduktan sonra götürüldüğü ve son nefesini verdiği hastanede çalışan Zeynep adlı sağlık çalışanı genç kızın son anlarını twitter hesabından paylaştı:

İşte o paylaşım:

Dün gece nöbetindeyken geldi bu kız, kafasına 2 kez sıkılmış. Yapılan müdahalelere rağmen döndüremedik hayata. Yüzünü temizledik kanlardan, o kadar güzeldiki kaşı, gözü, yüzü.. gece boyu konuşamadım sadece ağlayabildim, benden 1 yaş küçük bu kızı ellerimle morga götürdüm.

medyafaresi.com