Abone Ol

Uçak korsanıyla fotoğraf çektiren İngiliz yolcu: Kaybedecek şeyim yoktu

Dün Mısır'da Mısır Hava Yolları'na ait bir uçağı kaçıran hava korsanıyla birlikte uçakta fotoğraf çektiren İngiliz yolcu, bütün dünyanın gündemine oturdu.

Uçak korsanıyla fotoğraf çektiren yolcu olay oldu

Mısır'da kaçırılarak zorla Kıbrıs'taki Larnaca Havaalanı'na yönlendirilen uçağın yolcularından 26 yaşındaki İngiliz Ben Innes, üzerine sahte bir bomba düzeneği bağlayan hava korsanı Seif Eldin Mustafa ile fotoğraf çektirdi. Fotoğraf kısa bir süre içinde Twitter'de en çok paylaşılan görsellerden biri oldu. İngiliz Sun gazetesine konuşan Innes, 'Hava korsanına dikkatlice baktım.

Üzerindekilerin bomba olduğunu fark ettim, zaten kaybedecek bir şeyim yoktu" dedi Hava korsanının beline bağladığı bomba düzeneğinin daha sonra sahte olduğu ortaya çıktı. Aberdeen'de yaşadığını ve bir iş gezisinden eve döndüğünü anlayan Innes gazeteye "Aslında neden yaptığımı bilmiyorum. Üzerindekilerin bomba olduğunu fark ettim, zaten kaybedecek bir şeyim yoktu ve yakından bakmaya karar verdim. Kabin memurlarından birini söylediklerimi tercüme etmesini istedim, onunla selfie çekilmeyi rica ettim. O da 'tamam' dedi. Şimdiye kadar çekilen en iyi selfie olmak zorundaydı" dedi.

Uçak korsanıyla fotoğraf çektiren İngiliz yolcu: Kaybedecek şeyim yoktu - Resim: 1

Hava korsanının uçaktan gitmesine izin verdiği son yolculardan biri olan Ben, Larnaca'da uçağın içinde beklerken böyle bir şey yapmaya karar verdiğini söyleyerek "neden olmasın diye düşündüm. Zaten bizi havaya uçurursa, önemli bir şey olmayacaktı' ifadelerini kullandı.