MedyaFaresi MedyaFaresi

Hande Fırat’tan Fatih Altaylı’ya yerli oto yanıtı! 4 kapısı, 4 lastiği var, oldu mu?

Hürriyet yazarı Hande Fırat, bugünkü köşe yazısında fotoğrafını gördüğü 'yerli otomobili' anlattı. Fırat, kendisine yöneltilen eleştiriler üzerine bugünkü yazısında fotoğrafını gördüğü otomobille ilgili olarak "4 kapısı var. 4 lastiği var. Direksiyonu var. SUV model. Oldu mu?" ifadelerini kullandı.

Eklenme: 17 Eylül 2019 09:26 - Güncelleme: 17 Eylül 2019 09:29

Hürriyet gazetesi yazarı Hande Fırat, HaberTürk yazarı Fatih Altaylı’nın “İyi de siz gazetecisiniz. Yani en azından öyle olduğunuz iddia ediliyor. Yerli otomobili gördüyseniz bize de gösterin. Ortada bir fotoğraf falan yok. Hadi onu çektirmediler. Bari anlatın” eleştirisine bugünkü köşesinden yanıt verdi.

Fırat, “Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın açıklamaları ve fotoğrafımızın ardından sosyal medyada dönen mavraya, yazılara ben de katılayım dedim. Esprilere bayağı güldüm. Ancak bazı bilgileri paylaşmak isterim. 4 kapısı var. 4 lastiği var. Direksiyonu var. SUV model. Oldu mu?” dedi.

Fırat, yerli otomobilin prototipinin fotoğrafını ticari sır olduğu için yayınlamadıklarını söyledi.

Fırat, “Bakan bizi bir masa etrafında toplamış değil. Hürriyet Türkiye’nin en büyük haber platformu. Hürriyet Ankara haber merkezi yıllardır bakanları, siyasileri, kahvaltıya ya da yemeğe davet eder. Ankara’daki yazarlar, birim şefleri, alan muhabirleri de o yemekte olur. Herkes soru sorar, siyasiler yanıtlar. Biz davet etmeye devam edeceğiz” ifadesini kullandı.