Abone Ol

Hande Fırat - Şirin Payzın krizi tartışması bitmiyor

Doğan Grubu’nda Şirin Payzın’ın kovulmasının gündeme geldiği süreçte yaşananlara ilişkin yeni bir iddia ortaya atıldı...

Hande Fırat - Şirin Payzın krizi tartışması bitmiyor

Doğan Grubu’nda Şirin Payzın’ın kovulmasının gündeme geldiği süreçte yaşananlara ilişkin yeni bir iddia ortaya atıldı.

Cem TV’de gazeteci Serdar Akinan ve Adnan Bulut’un yaptığı “Şimdi Gerçekler” adlı programda, Aydın Doğan’a Şirin Payzın’ın kovulması gerektiğini Hande Fırat’a söyleyen ismin AKP Parti Sözcüsü Mahir Ünal olduğu iddia edildi.

NE OLMUŞTU

Şirin Payzın’ın “Ne Oluyor” programına Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bir başdanışmanı konuk olarak katılıyor.

Hande Fırat - Şirin Payzın krizi tartışması bitmiyor - Resim: 1Hande Fırat ve Hakan Çelik'ten Şirin Payzın açıklaması

Şirin Payzın, konuğuna Anayasa Mahkemesi'nin hak ihlali kararı, gazetecilerin tahliye edilmemeleri ve uyum yasaları konularında sorular yöneltiyor.

“Külliye” adına katılan konuk, bu sorulara gayet net yanıtlar veriyor.

Program bitiyor.

Hem gazeteci hem de konuğu, kamuoyunu aydınlatmanın rahatlığıyla el sıkışarak ayrılıyorlar.

Ancak bir gün sonra...

Odatv’nin edindiği bilgiye göre; CNN TÜRK yönetimi Şirin Payzın’ın işten atıldığını tebliğ ediyor.

Hande Fırat - Şirin Payzın krizi tartışması bitmiyor - Resim: 2Doğan Grubu'nda Ne Oluyor krizi! Şirin Payzın'a komplo mu kuruldu?

Gerekçe olarak da; yaptığı programın Erdoğan tarafından beğenilmediği ve bizzat Aydın Doğan’ın bu talimatı verdiği söyleniyor.

Şirin Payzın ise bu karar üzerine Beştepe’deki bağlantılarını arıyor ve işten atılmasının nedeninin bu “memnuniyetsizlik” olduğunu söylüyor.

Ve asıl kıyamet o anda kopuyor.

Zira AKP kanadından konuk koordinasyonu için aradığı insanlar, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın böyle bir tasarrufta asla bulunmadığını ve bulunmayacağını söylüyorlar.

Payzın, bununla yetinmiyor ve teyit istiyor.

Erdoğan’ın yakın çevresinde bulunan isimler bizzat konuyu kontrol ediyorlar ve bir kez daha böyle bir konuşmanın geçmediğini kendisine bildiriyorlar.

Ardından da CNN TÜRK Genel Müdürü Erdoğan Aktaş’ı arayarak bu konuyla ilgili kendisini bilgilendiriyorlar.

Konu Aydın Doğan’a aktarılıyor ve karar geri alınıyor.

Şirin Payzın ise işinin başına dönüyor, üzerine de Cumhurbaşkanlığı sözcüsü İbrahim Kalın’ı konuk alıyor.

Sözcü gazetesi Can Ataklı da köşesinde konuyla ilgili, “Erdoğan Aktaş'ın adını verdiği iki kişiden kadın olanı H.F Aydın Doğan'ın prensesi olarak tanınıyor. Saraya çok yakın bir isim. Diğeri H.Ç ise erkek o da iktidara çok yakın isimlerden” satırlarına yer vermişti.

Konuyla ilgili olarak isim vermeden kişisel Twitter hesabından açıklamada bulunan Hande Fırat ise, "Son günlerde bazı internet sitelerine yazdırılan ve bazı köşe yazarlarının kaleme aldığı şahsımla ilgili iddialar tamamen gerçek dışı, yalan ve iftiradır. Bu kasıtlı iftiraları yazdıranlar asıl kumpası kuranlardır. Zaman gerçekleri ortaya çıkarır” demişti.

(Odatv)