Abone Ol

Halk TV'nin İçmeler Canlı Yayınına Baskın!

HalkTv'nin İçmeler'de yapılan canlı yayınına baskın yapıldı.

Halk TV'nin İçmeler Canlı Yayınına Baskın!

Halk Tv'nin Muğla'nın Marmaris ilçesine bağlı İçmeler'de yapılan özel canlı yayınına baskın yapıldı.

Canlı yayın sırasında yayına girmeye çalışan henüz kimliği belirlenemeyen kişiler yayının kesilmesinin ardından ekibe müdahale etti.


Yayını basan 5 kişilik grup "Burada yalan söylüyorsunuz" deyip şiddet kullanarak yayına müdahale etmek istedi.

Halk TV'nin İçmeler Canlı Yayınına Baskın! - Resim: 1

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, Marmaris Kaymakamı'nın saldırganlar arasında yer alan Sertan Yüce'nin gözaltına alındığını söylediğini açıkladı.

Sertan Yüce, Mert Kaloğlu ve 1 kişinin daha karakolda olduğu, 2 kişinin arandığı belirtildi.

"AKP Marmaris İlçe Örgütü'nde görevli"

Olay yerinde bulunan Halk TV Program Koordinatörü Candan Yıldız, saldırgan grup içindeki Sertan Yüce'nin AKP Marmaris İlçe Örgütü'nde görevli olduğunu açıkladı. Olayın basın ve ifade özgürlüğünün Türkiye'deki durumunu gösterdiğini vurgulayan Yıldız, saldırganlardan bir grubun
48 EJ 497 plakalı araçla olay yerinden ayrıldığını söyledi.

SAYMAZ: GEREKİRSA SABAHA KADAR BURADAYIZ

Devam eden canlı yayında Gazeteci İsmail Saymaz: "Yayına müdahale ederiz" diyen Sertan Yüce isimli saldırgana ilişkin "Kışkırtılmış grupların saldırısı bizi durduramayacak. Gerekirse sabaha kadar burada canlı yayın yaparız. Ekmeği elinden alınmış müdahale etmemiş, ormanları yakılmış müdahale etmemiş. Müdahale edecek bu yayını mı buldun" dedi.

Murat Ağırel ise "Buradaki insanlar bu tehditlere karşı boyun eğecek insanlar değil. Yarın da buradayız. Biz kamu kaynaklarının nasıl yağmalandığını anlatmaya devam edeceğiz" diye konuştu.

Video kaynak: Murat Ağırel