MedyaFaresi MedyaFaresi

Halk TV’de yayınlanan Şimdiki Zaman Siyaset programı yayından kaldırıldı.

Gazeteci İsmail Saymaz, Barış Yarkadaş, Elfin Tataroğlu ve Erol Mütercimler’in yorumculuğunu yaptığı Şimdiki Zaman Siyaset programı yayından kaldırıldı

Eklenme: 11 Aralık 2020 14:47 - Güncelleme: 11 Aralık 2020 15:45

Gazeteci İsmail Saymaz, Barış Yarkadaş, Elfin Tataroğlu ve Erol Mütercimler’in yorumculuğunu yaptığı program her Salı saat 20.00’da yayınlanıyordu.

Haberi sosyal medya hesabından duyuran programın sunucusu Gürkan Hacır, Halk TV Yayın Yönetmeni Suat Toktaş’ın kendisini telefonla arayarak programın kaldırıldığını ilettiğini söyledi. Hacır, programın kaldırılması için gerekçe olarak başka televizyonlara konuk olmalarının gösterildiğini belirtti.

İşte Hacır’ın açıklaması:

CHP'nin yayın organı Halk TV'nin, programı bitirmesindeki ana nedenin, CHP İstanbul il teşkilatındaki taciz ve tecavüzlere karşı sesini en çok yükselten ve olayların perde arkasını ifşa eden Barış Yarkadaş'ı cezalandırmak olduğu belirtiliyor.

Barış Yarkadaş, CHP'deki taciz ve tecavüzlere tepki gösterince CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu tarafından 'şov yapmakla' suçlanmıştı. Bunun üzerine Barış Yarkadaş, olayların perde arkasını ve Canan Kaftancıoğlu'nun yaptıklarını tek tek ifşa etmişti. Yarkadaş'ın Halk TV'den gönderilerek cezalandırıldığı ifade ediliyor.