Abone Ol

Hakan Bayrakçı: 48 saatte Tel Aviv'den girer Kudüs'ten çıkarız

ONAR Araştırma Başkanı Hakan Bayrakçı, ABD tarafından Türkiye'ye S-400 nedeniyle yaptırım uygulanmasının İsrail ile ilişkili olduğunu savunan gazeteci Turgay Güler'i destekledi

Hakan Bayrakçı: 48 saatte Tel Aviv'den girer Kudüs'ten çıkarız

ABD, Türkiye'nin Rusya'dan aldığı S-400 hava savunma sistemi nedeniyle, bugün Türkiye'ye yaptırım uygulama kararı aldı. ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, "Türkiye'yi S-400 sorununu ABD ile koordinasyon içinde çözmeye çağırıyoruz" dedi.

Yaptırımlara göre, Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayi Başkanlığı (SSB), ABD'den ihracat lisansı alamayacak, ABD'li ve uluslararası finans kuruluşlarından kredi alamayacak. Konuyla ilgili açıklama yapan üst düzey bir yetkili, herhangi bir uluslararası finansal kuruluşun SSB'ye 10 milyon doları aşan kredi ve borç vermesinin kısıtlandığını ifade etti.

Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, Savunma Sanayii Başkan Yardımcısı ve Roketsan Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Yiğit, Savunma Sanayi Başkanlığı Hava Savunma ve Uzay Daire Başkanlığından Serhat Gençoğlu ve Mustafa Alper Deniz'in de yaptırım listesine alındığı belirtildi.

Demir ve beraberindeki kişilerin mal varlıklarının dondurulacağı ve vize kısıtlamaları getirileceği kaydedildi.