Abone Ol

Hacettepe'den yetenekli Nuriye açıklaması: Herkese yanlış bilgi veriyor

Meslek lisesinde okuyup Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni kazandığını söyleyen Nuriye Kalkmaz’ın, ÖSYS belgelerinde sahtecilik yaptığı iddia edilmişti. Hacettepe'den 'Yetenekli Nuriye' ile ilgili yeni bir açıklama geldi

Hacettepe'den yetenekli Nuriye açıklaması: Herkese yanlış bilgi veriyor

Meslek lisesinde okuyup Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni kazandığını söyleyen Nuriye Kalkmaz’ın, ÖSYS belgelerinde sahtecilik yaptığı iddia edilmişti. Hacettepe Üniversitesi Basın Halkla İlişkiler yetkilileri, Nuriye Kalkmaz'ın okula kayıt yaptıramadığını ve bu nedenle de dil sınavına girmesinin teknik olarak imkansız olduğunu ifade ederek "Nuriye Kalkmaz, herkese yanlış bilgi veriyor" dedi.

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi'ni kazandığını iddia eden ancak yapılan incelemede İstanbul Üniversitesi Jeofizik Bölümü'nü kazandığı öne sürülen Nuriye Kalkmaz, yaptığı açıklamada suçlamaları kabul etmedi.

İddialarıyla Türkiye'nin gündemine oturan Nuriye Kalkmaz, 4 Eylül tarihinde Ankara'ya giderek Hacettepe Üniversitesi'nde dil sınavına girdiğini ifade etti. Üniversite yetkilileri bu iddiaları kesin bir dille yalanladı.
'SINAVA GİRMESİ İMKANSIZ'

Yeni Şafak'a konuşan Hacettepe Üniversitesi Basın Halkla İlişkiler Bölümü yetkilileri, Nuriye Kalkmaz'ın dil sınavına girmesinin mümkün olmadığını ifade etti.

Nuriye Kalkmaz'ın ilk önce ön kayıt yaptırması, sonrasında ise okula kesin kaydının gerçekleşmesi gerektiğini kaydeden yetkililer, Tıp Fakültesi'ni kazandığını kesin bir dille reddetti.