Abone Ol

Habertürk ve TV100 Hadi Özışık'la, Türkiye Gazetesi Süleyman Özışık'la Yollarını Ayırdı

Sedat Peker'le İçişleri Bakanı Süleyman Soylu arasında aracı olduğu iddia edilen İnternet Haber'in kurucusu Hadi Özışık'ın TV100'le ilişiğinin kesilmesinin ardından, Süleyman Özışık'ın Türkiye gazetesindeki yazılarına son verildiği bildirildi.

TV100 Hadi Özışık'la, Türkiye Gazetesi Süleyman Özışık'la Yollarını Ayırdı

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker'in dün gece Twitter'da gazeteci Hadi Özışık'la olan FaceTime görüşmelerinin yayınlamasının ardından tepki toplayan İnternethaber'in kurucusu Hadi Özışık'ın tv100'de yayınlanan "Sağlı Sollu" programındaki görevinin sonlandırıldığı iddia edildi.

Habertürk TV'nin de Özışık'ın yorumculuk görevine son verdiği ileri sürüldü.

Kararın bu sabah tebliğ edildiğini ve Özışık'ın yakın çevresiyle de durumu paylaştığı belirtildi.

Öte yandan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile hakkında arama kararı bulunan organize suç örgütü lideri Sedat Peker arasında arabulucu olduğu iddiasını, “Mesaj götürmüşsem namussuzum, şerefsizim, alçağım” ifadesiyle yalanlayan gazeteci Hadi Özışık, Peker'in "Beni yalanlamayın, herkesi rezil ederim" diyerek söz konusu görüşme kaydını yayınlamasının ardından özür dilemişti.

Moderatörlüğünü Ahu Özyurt'un üstlendiği programda, Barış Yarkadaş, Gürkan Hacır, Hadi Özışık ve Metin Özkan yorumcu olarak yer alıyordu.

"Süleyman Özışık ile en son geçen yıl haziran ayında görüştüm" diyen Soylu'nun 24 Eylül 2020'de Süleyman Özışık ile birlikte TGRT programına çıktığı ve fotoğraf çektirdikleri gündeme geldi.

Türkiye gazetesi yazılarına son verdi

Peker'in dün akşam görüşme kaydını ifşa etmesinin ardından TV100 ve HaberTürk'teki programlarına son verilen Hadi Özışık'ın ardından Mücahit Ören'e ait İhlas Gazetecilik bünyesinde yayımlanan Türkiye gazetesi, Süleyman Özışık'ın yazılarına son verdi.