Abone Ol

Habertürk Sunucusunun İsyanı: Tuvalet Kağıdı 130 Lira

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası son 10 günde piyasaya üçüncü kez müdahale etti. Bu gelişmeyi izleyiciye duyuran Habertürk sunucusu Mehmet Akif Ersoy, vatandaşın belini büken son zamlara da isyan etti.

Habertürk Sunucusunun  İsyanı: Tuvalet Kağıdı 130 Lira

Habertürk'te 'Manşet' programını sunan Mehmet Akif Ersoy, Merkez Bankası'nın piyasalara müdahale haberini verdikten sonra zamlara tepki gösterdi.

Zamların vatandaşı doğrudan etkilediğini söyleyen Ersoy, tuvalet kağıdına ödediği rakama şaşırdığını belirtti.

VATANDAŞ ENFLASYONDAN KORUNMAK İÇİN DÖVİZ ALIYOR

Mehmet Akif Ersoy, programına bağlanan Prof. Dr. Burak Arzova ile ekonomist Murat Sağman ile son gelişmeleri değerlendirdi. Sağman, vatandaşın enflasyondan korunmak için döviz aldığını söyledi. Faiz indirimine devam ettikçe dövizdeki dolarizasyonun artacağını vurgulayan Sağman'a yanıt veren Ersoy, "Dolar şu an 13.88 oldu, aynı yere geldi" ifadelerini kullandı.  "

TUVALET KAĞIDI 130 LİRA YAZIYORDU"

Doları işaret ederek, "Nerede duracak bu? Bunun bir yerde durması gerekmez mi? Hakikaten stres oluyoruz. Bu vatandaşı o kadar doğrudan ilgilendiren bir şey haline geldi ki. Çok konuşuldu sosyal medyada ama yaşadığım için söylüyorum. Alışveriş yapıyorum, tuvalet kağıdı 130 lira yazıyordu, şoke oldum." diyen Mehmet Akif Ersoy'a, Prof. Dr. Arzova'nın yanıtı, "Süte baktığımız zaman 6.90'dan aldığımız süt 15 lira. Yani hayatımızı doğrudan etkiliyor." oldu.