MedyaFaresi MedyaFaresi

Haber Global'de üst düzey ayrılık: Yorgunum, dinlenmek istiyorum

Azerbaycan sermayeli, Global Medya Group A.Ş.’ye ait yeni haber kanalı Haber Global, yayın hayatına 24 Eylül 2018’de 'merhaba' demişti.

Eklenme: 30 Ocak 2020 16:03 - Güncelleme: 30 Ocak 2020 16:06

Birçok usta ismi kadrosunda toplayarak iddialı bir şekilde yayın hayatına giren kanalda bir ay geçmeden yaşanan büyük kriz sonrası, Genel Yayın Yönetmeni Suat Toktaş, Haber Koordinatörü İnan Demirel ve Haber Müdürü Bengü Şap istifa kararı almıştı.

Deprem etkisi yaratan bu gelişme sonrası göreve gelen ve 2 yıla yakın süredir bu görevi yürüten Genel Yayın Yönetmeni Erdoğan Aktaş da kanaldan ayrılıyor.

Aktaş’ın, ayrılığın nedeni olarak, “Yorgunum, dinlenmek istiyorum” dediği öğrenildi.

Ancak Aktaş’ın ayrılığının gerçek nedeninin “Azeri CEO ile yaşanan fikir ayrılıklarının” artık aşılamaz hale gelmesi olduğu medya kulislerinde dillendiriliyor.

Ve son 3 aylık süreçte yaşananların tecrübeli televizyoncuyu ayrılık kararını almaya götürdüğü öğrenildi.

Erdoğan Aktaş Cuma günü Haber Global ile resmen yolları ayıracak.

ERDOĞAN AKTAŞ KİMDİR?

1967 doğumlu gazeteci, yazar Erdoğan Aktaş İstanbul’da dünyaya gelmiştir. İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Felsefe Bölümü mezunu. Üniversite döneminde Güneş Gazetesinde muhabir olarak çalışma hayatına atıldı. Ardından Gazete Gazetesi, Hürriyet, Sabah ve Milliyet gazetelerinde polis muhabiri olarak görev yaptı.

Aktaş, 1993 yılından bu yana televizyon haberciliği ve programcılığı alanında çeşitli kanallarda görev aldı.

Erdoğan Aktaş, 8 sene süreyle görev yaptığı NTV’de 1999-2005 seneleri arasında Yakın Plan programını hazırlayıp sundu.

2005-2008 yılları arasında Star TV Haber Genel Yayın Yönetmenliği yapan Erdoğan Aktaş; 2008’de Habertürk Genel Yayın Yönetmeni, 2009 yılında ise A Haber Kurucu Genel Müdür ve ATV Haber Genel Yayın Yönetmenliği görevlerinde bulundu.Bu arada yine A Haber kanalında “Memleket Meselesi” ve “90’a” programlarını hazırlayıp sundu.

1 Ocak 2016'da CNN Türk'ün Genel Müdürü oldu. 2018'in Mayıs ayında kanalla yolları ayrıldı.

Aktaş 9 Ekim 2018 tarihinden bu yana Haber Global kanalının Genel Yayın Yönetmenliği görevini yürütüyordu.