Abone Ol

Güldal Mumcu: Duvar Altında Kim Kalıyorsa Kalsın

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker'in Uğur Mumcu ve Kutlu Adalı cinayetlerine ilişkin olarak eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar ve eski MİT'çi Korkut Eken'i işaret etmesinin ardından Mumcu'nun eşi Güldal Mumcu sosyal medya hesabından açıklama yaptı.

Güldal Mumcu: Duvar Altında Kim Kalıyorsa Kalsın

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker'in Uğur Mumcu ve Kutlu Adalı cinayetlerine ilişkin olarak eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar ve eski MİT'çi Korkut Eken'i işaret etmesinin ardından Mumcu'nun eşi Güldal Mumcu, "Çekin tuğlaları yıkılsın duvar altında kim kalırsa kalsın" açıklamasını yaptı.

Güldal Mumcu, "Senelerdir Uğur Mumcu cinayetinin aydınlatılması için kim ne biliyorsa anlatsın, işin ucu kime dokunuyorsa dokunsun, dedik. Bu görüşümüzü korumaya devam ediyoruz. Çekin tuğlaları yıkılsın duvar altında kim kalırsa kalsın" dedi.

Güldal Mumcu: Duvar Altında Kim Kalıyorsa Kalsın - Resim: 1

Mumcu’nun çocukları Özgür Mumcu ile Özge Mumcu Aybars da Güldal Mumcu’nun mesajını paylaşmıştı.

“Bir ülkede devletin güvenliği ile hukukun güvenliği eş anlamlıdır. Devlet güvenliği adına hukuk güvenliğinin ortadan kaldırılması, demokrasi ve hukuk devleti için ileride onarılmaz yaralar açar. Bu gibi dönemlerde daha soğukkanlı olunmasında sayısız yarar bulunmaktadır. Dikkatler, gazeteler ve gazetecilere değil, saldırgana ve saldırganın örgütüne çevrilmelidir.”