MedyaFaresi MedyaFaresi

Gerici kanalda tuhaf yorumlar: Davutoğlu'nu şeytanlar kandırıyor!

''Gemilerin Boğaz'ı kullanması normal mi'' dedi. Sosyal Medyada alay konusu oldu. FM TV'de Kanal İstanbul projesine yönelik konuşmalar yapan Masum Bayraktar, Ekrem İmamoğlu ve Ahmet Davutoğlu hakkında da hakarete varan ifadeler kullandı.

Eklenme: 04 Ocak 2020 16:01 - Güncelleme: 04 Ocak 2020 16:10

TürkiyeGündemi'nden Derya Özkök'ün haberine göre, dinci kanal FM TV'de Kanal İstanbul Projesine yönelik konuşmalar yapan Masum Bayraktar, Ekrem İmamoğlu ve Ahmet Davutoğlu hakkında da çarpıcı konuşmalar yaptı.

Masum Bayraktar ''Gemilerin Boğaz'ı kullanması normal mi?'' sorusuyla sosyal medyada alay konusu oldu.

DAVUTOĞLU ŞEYTANLARLA AYNI MASADA OTURDU

''Size önemli bir şey söyleyeceğim. Dışişleri Bakanıydı Ahmet Davutoğlu, derdim ki; Ahmet Davutoğlu hocanın Dışişleri bakanı olmaması lazım. Niye? Çünkü adam hoca... Gidiyor şeytanlarla aynı masada oturuyor. Şeytanlar bunu kandırıyor. Bu arkasını döndü mü, onlar yine şeytanlık peşinde. Bu garibim öyle bakıyor.
Ben o zaman dedim, Melih Gökçek efendi bu işe çok uygun biridir dedim.''

SANA BU GAZI KİM VERİYOR?

''İstanbul Belediye Başkanı ne yaptı? Kalktı millete kendince bir takımlarının da dolmuşlarıyla Kanal'ı halk ağzıyla anlattı. Milleti resmen Kanal'dan soğuttu. Milletin kafasını güzel işliyor. Niye? Halk ağzıyla anlattığı için. Ama bana göre anlattığı her şey fasa fiso! Şuan da iktidar ne yapmalı? Halka anlatmalı. Halkı bilinçlendirmeli. Cumhurbaşkanının bunun seviyesine inmemesi lazım. Sen kimsin cumhurbaşkanına kafa tutacaksın? Sana bu gazı kim veriyor?''

Kanal İstanbul projesine destek verdiğini söyleyen Bayraktar'ın konuşması aynen şöyle:

GEMİLERİN BOĞAZ'I KULLANMASI NORMAL Mİ?

''Bugün gemiler nereyi kullanıyor? Boğaz'ı kullanıyor. Gemilerin bu boğaz'ı kullanması çok normal mi? Günde kaç tane gemi geçiyor. Sırf bu Boğaz'la olacak iş mi? Bana göre bu projenin mutlaka hayata geçmesi gerekir. Türkiye'yi gelişen ülke olarak değerlendirerek gerçekten bu taşımacılıkta, gemi konusuyla alakalı söylüyorum, Boğaz'dan geçen gemilerden bilmem ne anlaşmasından para alamadığımızı da hesap ederek, Boğaz'a bıraktıkları pislikleri de hesap ederek bunu çoğaltabilirsiniz. Ben Kanal İstanbul Projesine yüzde yüz olumlu bakıyorum.

''MİLLET BİZE OY VERİR'' MANTIĞIYLA HAREKET ETMEYİN

Türkiye'de yapılacak böyle ciddi bir projeyi halka anlatacak seviyeye inilmiyor. Daha öncede söyledim, yıllardan beri söylüyorum bunu.
''Biz bastonumuzu koyarız, sopamızı koyarız, bu millet bize oy verir'' mantığıyla hareket etmeyin dedim. Bu insanları bilinçlendirin. Bu insanlara anlatın. Kanal İstanbul'un ne kadar faydalı olduğunu hissetsin millet. Anlatın dedim.''

Haberin kaynağı için tıklayın.

Türkiyegündemi.com