MedyaFaresi MedyaFaresi

Genç kadının kocası boşanma davası açtı! Tazminat istedi

Boşanma davası açıp 70 bin TL tazminat isteyen koca kendisini darp eden eşine karşı korunma talep etti. Gelin, üç ay 400 metreden fazla yaklaşamayacak

Eklenme: 28 Ağustos 2017 08:53 - Güncelleme: 28 Ağustos 2017 08:54

Mustafa B. ile Nehir B. geçtiğimiz yıl tanışıp kısa bir süre sonra evlilik kararı aldı. Ancak yeni evli çiftin ilişkisi sıkıntılı başladı. Mustafa B.'nin iddialarına göre Nehir B. "kadınlık" görevini yerine getirmiyor, yemek hazırlamıyor, temizlik yapmıyor ve eşine bakmıyordu. İkili arasında sürekli tartışma yaşanıyor ve Nehir tartışma ardından evi terk ediyordu.

Hatta bir gün iddiaya göre, saat gece yarısını göstermek üzereyken ikili arasında bir tartışma yaşandı. Evi terk etmek üzere olan Nehir B. hırsını alamadığı eşine ocak üzerinde bulunan çaydanlığı fırlattı. Mustafa B. yaklaşık bir yıl süren evliliğin ardından son dönemlerde artan şiddetli geçimsizlik sebebiyle mahkemeye başvurdu. İstanbul Aile Mahkemesi'ne sunduğu dilekçede yaşadığı sıkıntıları anlatan mağdur koca, boşanmak istediğini kaydetti.

Eşinden 50 bin lira manevi, 20 bin lira maddi tazminat isteyen koca Mustafa B., "Evlilik birliğimin devamı için elimden geleni yaptım, üzerime düşen görevleri eksiksiz olarak yerine getirdim. Fakat bu evlilikte ağır kusurlu olan eşim önemli ölçüde beni psikolojik ve fiziksel şiddete maruz bırakmıştır. Yaşadığım ıstırabın bir nebze olsun azalmasına yardımcı olmak için bu parayı istiyorum" dedi.

Mahkeme dilekçe sonrası Nehir B.'nin Mustafa B.'ye üç ay süreyle şiddet tehdidi, hakaret ve küçük düşürmeyi içeren söz ve davranışta bulunmamasına, evine veya işyerine 400 metre yaklaşmamasına, Mustafa B.'nin ailesi veya arkadaşlarıyla iletişim kurmamasına ve hatta Mustafa B.'nin eşyalarına zarar vermemesine hükmetti. Çiftin boşanma davası devam ediyor. (Sabah)