Abone Ol

Geçim Endişem Var Diyen Ertuğrul Özkök O Villayı Kiraya Çıkarabilir

Hürriyet gazetesi eski genel yayın yönetmeni Ertuğrul Özkök verdiği röportajda "Geçim endişem var. Ama küçülürüm, ama bu evi kiraya veririm, yine geçinirim." demişti. O evin Aydın Doğan'ın aldığı Beykoz Konakları'ndaki lüks villası olduğu ortaya çıktı.

Geçim Endişem Var Diyen Ertuğrul Özkök O Villayı Kiraya Çıkarabilir

Hürriyet gazetesinde 20 yıl boyunca genel yayın yönetmeni olarak görev yapan, 12 yıldır da köşe yazarlığı görevini sürdüren Ertuğrul Özkök geçtiğimiz Kasım ayında gazete ile yollarını ayırmıştı.

T24'den Hazal Özvarış'ın sorularını yanıtlayan Ertuğrul Özkök dikkat çeken ifadeler kullandı.

Özvarış, “Bu sorudan rahatsız olur musunuz?” diyerek “İçinde bahsettiğiniz üslupları, kum torbası hissiyatını ve patrondan fırçaları da bulunduran yayın yönetmenliğiniz ve yazarlığınız karşılığında Hürriyet’ten aldığınız ücret neydi?” sorusunu sordu.

"EVİMİ KİRAYA VERİRİM"

Özkök, “Hayır, olmam. Benim kuşağımdaki gazeteciler Türkiye basınında para kazanan ilk ve son nesil oldu. Ama büyük servetler kazanmadım. Hürriyet’ten ayrıldım, kızım ve iki torunumla birlikte oturuyoruz. Hayat standardımı tutturmak için yine çalışmak zorundayım. Ama küçülürüm, ama bu evi kiraya veririm, yine geçinirim.” şeklinde yanıt verdi.

Diğer yandan Özkök'ün kiraya çıkarabileceğini belirttiği ev, Aydın Doğan'ın aldığı Beykoz Konakları'ndaki lüks villası.

"HERKESİN GEÇİM ENDİŞESİ VAR"

Geçim endişesiyle ilgili Özkök, “Var tabii, olmaz olur mu? Bu ülkede, zenginleri saymıyorum ama, herkesin geçim endişesi var. Hazine Bakanı daha yeni “Hep beraber mahvoluruz” dedi. Ama bizim kuşak gazeteciler şanslıydı çünkü rekabetten dolayı ücretlerimiz iyiydi. Bunun da yolunu bize Güneri Cıvaoğlu açtı. Çünkü o bize gazetecilerin de iyi yaşaması gerektiği kültürünü aşılayan insandır. O yüzden biz yöneticiler aramızda dalga geçeriz, “Sendika başkanımız Güneri Cıvaoğlu’dur” diye. “ dedi.

YENİ ADRESİ BELLİ OLMUŞTU

Geçtiğimiz günlerde Özkök'ün yeni adresi belli olmuştu. Özkök TV100'de 'Cengiz ve Ahtapot' programında Cengiz Semercioğlu ile program yapmaya başladı.