Abone Ol

Geçen Hafta İntihar Eden 4 Polisin Ardından Bir Polis daha İntihar Girişiminde Bulundu

Geçen hafta 4 polisin intihar etmesi gündemdeki yerini korurken, İstanbul Beyoğlu Kaymakamlığı'nda nöbet tutan polis memuru silahıyla intihar girişiminde bulundu.

Geçen Hafta İntihar Eden 4 Polisin Ardından Bir Polis daha İntihar Girişiminde Bulundu

Geçen hafta İstanbul Şişli İlçe Emniyet Müdürlüğü Koruma Şube Müdürlüğü’nde görevli polis memuru Enes Sayhan, beylik silahıyla intihar etti. Sayhan’ın intiharından önce yazdığı belirtilen notta ise “Mobbinglerle, sürgünlerle suçsuz olmama rağmen haksız soruşturmalarla beni intihara sürüklediler. Adalete inancım kalmadı başka çıkış yolu bırakmadılar” ifadeleri yer aldı. 2021 yılında 109 polis intihar ederek yaşamını yitirirken Sayhan’ın intiharıyla birlikte yalnızca 4 ve 5 Ekim arasında beş polis intihar girişiminde bulundu. Dört polis yaşamını yitirirken bir polis ise yaralı kurtuldu.

 Polis ölümlerinin yankıları sürerken, bir intihar girişimi haberi de Beyoğlu'ndan geldi. İstiklal Caddesi üzerindeki Beyoğlu İlçesi Hükümet Konağı’nda dün saat 21.00 sıralarında binada nöbet tutan polis memuru E.G., beylik tabancasını kafasına dayadıktan sonra tetiğe bastı. Ağır şekilde yaralanan polis, ambulansla Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Burada tedavi altına alınan polis memurunun sağlık durumunun ciddiyetini koruduğu öğrenildi.