MedyaFaresi MedyaFaresi

Gazeteci Ahmet Takan’a beyzbol sopalı saldırı

Korkusuz Gazetesi yazarı Ahmet Takan, dün akşam Ankara Dikmen semtindeki evinin önünde beyzbol sopalı bir kişi tarafından saldırıya uğradı.

Eklenme: 20 Kasım 2019 20:21 - Güncelleme: 20 Kasım 2019 20:25

Korkusuz Gazetesi yazarı Ahmet Takan dün akşam Ankara Dikmen semtindeki evinin önünde beyzbol sopalı bir kişi tarafından saldırıya uğradı.

Beyzbol sopası, saldırganı son anda fark eden ve geriye doğru hamle yapan Takan'ın omzunda asılı olan çantasına, beline ve sırtına isabet etti. Çantasında bulunan telefonu kırılırken vücudunda da ekimoz oluştu.

Takan'ın karşı koyması üzerine 25-30 yaşlarındaki saldırgan beyzbol sopasını olay yerinde bırakarak kaçtı.


“DARP RAPORU” VERİLDİ

Saldırı sonrası Takan'ın apartman komşuları olay yerine gelerek ilk yardımı yaptı ve polisi aradı. Takan'ın oturduğu bina önüne gelen polis, beyzbol sopasını alarak konuyla ilgili inceleme başlattı ve tutanak tuttu.

Takan daha sonra 29 Mayıs Hastanesine kaldırıldı. Bir bacağı da aksayan Takan'a “Darp raporu” verildi. Takan karakola giderek ifade de verdi ve şikayetçi oldu.

“YILLARDIR TEHDİT ALIYORDUM”

Hastanede ilk tedavisinin ardından olayı anlatan Takan, “Uzun süredir hatta yıllardır tehdit alıyordum. Ancak bu tehditler şimdiye kadar fiili bir saldırıya dönüşmemişti.

Beyzbol sopalı saldırgan aniden üzerine geldi, fark edip geriye doğru hamle yaptım, sopa çantama, sırtıma ve belime geldi. Gazeteci olarak doğru bildiklerimi yazmaya devam edeceğim” dedi.