Abone Ol

Gaye Su Akyol'dan Sezen Aksu'ya Destek: Faşist Bir Karanlık

Erdoğan tarafından "Hz. Adem efendimize kimsenin dili uzanamaz; o dilleri yer geldiğinde koparmak bizim görevimizdir" sözleriyle hedef alınan Sezen Aksu'ya bir destek de Gaye Su Akyol'dan geldi.

Gaye Su Akyol'dan Sezen Aksu'ya Destek: Faşist Bir Karanlık

Sanatçı Gaye Su Akyol, beş yıl önce çıkardığı 'Şahane bir şey yaşamak' şarkısındaki sözler nedeniyle hedef alınan Sezen Aksu için kişisel Twitter hesabı üzerinden bir mesaj yayınladı.

Akyol, "Sorarlarsa, 'şarkılarımızı, türkülerimizi, dansımızı, kahkahalarımızı, neşemizi, kimliğimizi, varımızı yoğumuzu çalmaya çalışan faşist bir karanlıktan sağ kurtuldular' dersiniz" dedi.

NE OLMUŞTU?

Sezen Aksu, 2017 yılında müzisyen Yaşar Gaga ile çıkardığı 'Şahane bir şey yaşamak' şarkısında geçen sözler yüzünden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da dahil olmak üzere, iktidar ve iktidara yakınlığıyla bilinen kişiler tarafından hedef gösterilmişti.

Aksu'nun yazdığı şarkıda "Binmişiz bir alâmate. Gidiyoruz kıyamete. Selam söyleyin o cahil Havva ile Adem’e..." sözleri dine hakaret olarak yorumlanmış, sosyal medyada troller tarafından #sezenaksuhaddinibil hashtagi açılmıştı.

AKP'ye yakınlığı ile bilinen Milli Beka Hareketi, Aksu'yu, Beykoz'daki evinin önünde 'protesto' etmişti.