MedyaFaresi MedyaFaresi

Game of Thrones'un 7. sezonu ne zaman başlıyor? İşte kanalı ve yayın tarihi

David Benioff ile D. B. Weiss tarafından yaratılan Game of Thrones yeni sezonuyla ekrana dönüyor. İşte diziden detaylar.

Eklenme: 16 Temmuz 2017 16:59 - Güncelleme: 16 Temmuz 2017 17:02

David Benioff ile D. B. Weiss tarafından yaratılan Game of Thrones, dünya genelinde birçok ülkeden takip ediliyor. Game of Thrones dizisinin yedinci sezonu 17 Temmuz 2017, saat 04.00 sularında yayımlanacak. Diğer sezonların aksine bu sezon yedi bölümden oluşuyor. Buna göre, ilk bölüm olan “Dragonstone”’da (Ejderha Taşı) Jon Snow karakterine ağırlık verilliyor. Kit Harrington tarafından canlandırılan karakter Kuzey’i savunmak için ordularını organize edecek.

Tüm dünyayı kasıp kavuran Game of Thrones çılgınlığı yeniden başlıyor. Yayınlandığı dönemde adeta fenomen halini alan yabancı dizi Game of Thrones için geri sayım sona erdi. Game of Thrones 7. yeni sezon büyük savaşlara sahne olacak. Türkiye'de de ilgiyle izlenen dizinin hayranları Game of Thrones yeni sezon ne zaman başlayacak diye bekliyorlar. Geçtiğimiz günlerde çıkan yeni fragmanlar da bu bekleyişi iyice kızıştırdı. Yapımcılığını HBO'nun gerçekleştirdği Game of Thrones dizisi yeni sezonuyla ekrana 16 Temmuz'da dönecek. 6 sezon boyunca 10'ar bölümden 54-56 dakika arasında çekilen Game of Thrones, 7. sezonda farklı bir konsepte gitti. Dizinin yapımcıları 7. sezonu 7 bölüme sığdırdı ve bazı bölümlerde alışagelmiş dakikaları da aştı.

GAME OF THRONES 7. SEZON NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

David Benioff ile D. B. Weiss tarafından yaratılan Game of Thrones, dünya genelinde birçok ülkeden takip ediliyor. Game of Thrones dizisinin yedinci sezonu 17 Temmuz 2017, saat 04.00 sularında yayımlanacak. Diğer sezonların aksine bu sezon yedi bölümden oluşuyor.

GAME OF THRONES 7. SEZON KAÇ BÖLÜM OLACAK?

6 sezon boyunca 10'ar bölümden 54-56 dakika arasında çekilen Game of Thrones, 7. sezonda farklı bir konsepte gitti. Dizinin yapımcıları 7. sezonu 7 bölüme sığdırdı ve bazı bölümlerde alışagelmiş dakikaları da aştı. İşte merakla beklenen Game of Thrones'un 7. sezon bölümlerinin dakika olarak uzunlukları.

Game of Thrones 7. Sezon Bölüm 1 = 59 Dakika

Game of Thrones 7. Sezon Bölüm 2 = 59 Dakika

Game of Thrones 7. Sezon Bölüm 3 = 63 Dakika

Game of Thrones 7. Sezon Bölüm 4 = 50 Dakika

Game of Thrones 7. Sezon Bölüm 5 = 59 Dakika

Game of Thrones 7. Sezon Bölüm 6 = 71 Dakika

Game of Thrones 7. Sezon Bölüm 7 = 81 Dakika

GAME OF THRONES YENİ SEZONDA NELER YAŞANACAK?

Game of Thrones’ın 7.sezonundan ilk 3 bölümüne dair detaylar HBO kanalı tarafından yayınlandı.

Buna göre, ilk bölüm olan “Dragonstone”’da (Ejderha Taşı) Jon Snow karakterine ağırlık verilliyor. Kit Harrington tarafından canlandırılan karakter Kuzey’i savunmak için ordularını organize edecek.

Westeros'un kraliçesi Cersei(Lena Headey) savaş kazanma hesapları yapacak. Deanerys(Emilia Clarke), nihayet evine geri gelecek. “Stormborn”(Fırtınadoğan) isimli ikinci bölümde Deanerys beklenmedik bir misafir ağırlayacak. Tyrion Lannister (Peter Dinklage) Westeros’u fethetme planları yaparken, Jon Snow bir isyanı bastırmaya çalışacak.

“The Queen’s Justice” (Kraliçenin Adaleti) isimli üçüncü bölüm, Deanerys’in devam ettirdiği bir davayı konu ediyor. Bununla birlikte, Cersei beklenmedik bir hediye alıyor, Jamie ise geçmiş hatalarından ders çıkarıyor.