Abone Ol

Fuat Avni kepenk kapattı

'Fuat Avni' sosyal medya hesabını artık kullanamıyor. Fuat Avni'nin iddialarının kaynağı anlaşılmasın diye yerel haberlerin verildiği bir başka hesap üzerinden gizlice servis edildiği öne sürüldü.

Fuat Avni kepenk kapattı

Sabah'ta yer alan haber şöyle...

Hükümet ve Cumhurbaşkanlığı' na yönelik iftira tweetleri atan 'Fuat Avni' iyice köşeye sıkıştı. Paralel Çete'nin psikilojik harp maşası 'Fuat Avni'nin izi ABD'ye kadar sürülmüştü.

ABD'li yetkililerin hesabı kullanan kişi ya da kişilere ilişkin bilgileri vermemesi nedeniyle uzun süre açık kalan hesabın 1 Kasım'dan sonra geri plana çekildiği ortaya çıktı. Daha önce bu hesap üzerinden atılan iftiralar, yine tespit edilen bir başka hesap üzerine kaydırıldı. Ancak aynı kaynak olduğu anlaşılmasın diye bu yeni hesapta 'yerel' bazı haberlere de da yer verildiği tespit edildi. 'Fuat Avni'nin 'kısmen deşifre' olması ve haber alma kaynaklarının azalmasının da bu değişiklikte etkili olduğu kaydedildi.

'Fuat Avni' hesabından, seçimlere yönelik iddiaların hiçbiri tutmayınca muhalefetten de 'Fuat Avni'yle ilgili çok tepki geldi. Atılan iftiralarla ilgili yapılan suç duyuruları ve açılan soruşturmalar nedeniyle Türkiye sınırları içinde gerekli çalışmayı yapan güvenlik birimleri, yurt dışında anlaşmalı bazı ülkelerden de yardım alıyor. Ancak çalışmaların özellikle ABD ile yapılan görüşmelerde olumsuz sonuçlandığı öğrenildi. Son olarak 'Fuat Avni' hesabı ile ilgili bilgi talebinde bulunan ve görüşmeler yapan güvenlik birimlerine, muhataplarından "Sormayın, bilemeyiz. Onu bilmemiz mümkün değil" yanıtı verildi. (Sabah)