MedyaFaresi MedyaFaresi

Fransız dergisi Diktatör Erdoğan kapağıyla çıktı, sokaklara afiş astı

Le Point Dergisi, “Le dictateur Jusqu’oü ira Erdoğan?(Diktatör Erdoğan nereye kadar gidecek?)” başlığıyla kapağına Erdoğan’ı taşıdı.

Eklenme: 24 Mayıs 2018 14:39 - Güncelleme: 24 Mayıs 2018 14:46

Fransa’nın haftalık olarak yayımlanan Le Point Dergisi, “Le dictateur Jusqu’oü ira Erdoğan? (Diktatör Erdoğan nereye kadar gidecek?)” başlığıyla kapağına AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı taşıdı.

Derginin kapağı da Fransız sokaklarındaki bilbordlara asıldı.

Dergide Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 15 yıldır iktidarda olduğuna dikkat çekildi ve Türkiye’de  otokratik bir rejim inşa ettiği öne sürüldü.

Dergideki haberde Erdoğan’ın Fransa ile ilişkilerine dikkat çekiliyor. Erdoğan'ın Fransa'ya yönelik Cezayir üzerinden karşı suçlamaları için "Cezayir üzerine karşı saldırıları" başlığı atıldı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın hayatı anlatıldı. Erdoğan’ın çocukluğunun geçtiği yerden futbol sevgisine, cezaevindeki döneminden Türkiye’deki iktidar yıllarına kadar birçok ayrıntıya yer veriliyor.

Kapakta yazanlar ise şöyle:

"Diktatör Erdoğan daha ne kadar ileriye gidecek? Türkiye başkanıyla ilgili özel dosya. Çılgınlıkları, Fransa’daki ilişkileri, Cezayir ile ilgili attığı adımlar ve işlediği suçlar"

İşte Le Point’in kapağı ve ayrıntılar:

(ODATV)