Abone Ol

FOX TV Haber Müdürü Ercan Gün'e cezaevinde kötü muamele

FETÖ üyeliği suçlamasıyla tutuklu olan FOX TV Haber Müdürü Ercan Gün’ün cinsel tacize uğradığı ileri sürüldü... Gün’ün bu şikayetini dile getirmesinin ise, “ziyaretçi kabulünden yoksun bırakma” disiplin cezası ile sonuçlandığı iddia edildi.

FOX TV Haber Müdürü Ercan Gün'e cezaevinde kötü muamele

Ercan Gün’ün avukatları Çağrı Çetin ve Bilge Yeloğlu, söz konusu disiplin kurulu kararının kaldırılması talebinde bulundu.

Gün’ün avukatlarının Silivri İnfaz Hakimliği’ne hitaben kaleme aldığı şikayet dilekçesinde şu iddialar yer aldı:

“Müdafiisi olduğumuz şüpheli, Silivri Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’nda C Blokta tutuklu bulunmaktadır. 11.10.2016 tarihinde saat 11.00’de müvekkil hastaneye götürülürken dedektör ile üst araması yapılmış; bu esnada dedektör ötmemiştir. Buna rağmen; infaz koruma memuru, müvekkili el ile aramaya başlamıştır. Yapılan arama sınırı aşınca Müvekkil, infaz koruma memuruna “Ne yapıyorsun sen?” şeklinde soru sormuş, ilgili memur müvekkilin sorusuna, “Sen mahkumsun. İşimizi yapıyoruz, vatan haini” şeklinde cevap vermiştir.  (...)

(...) Müvekkil konuyla ilgili olarak Silivri Cumhuriyet Başsavcılığı’na, infaz koruma memuru hakkında şikayette bulunmuştur. Müvekkilin dile getirdiği haklı tepkisi ‘ziyaretçi kabulünden yoksun bırakma’ disiplin cezası ile sonuçlanmıştır. (...)”

FOX TV Haber Müdürü Ercan Gün, Hrant Dink cinayeti soruşturması kapsamında FETÖ üyeliği suçlamasıyla 25 Ağustos tarihinde tutuklanmıştı.

Odatv.com