Abone Ol

Filenin Sultanları'nın Maçındaki Reklamlar Olay Oldu

A Milli Kadın Voleybol Takımı, 2021 Avrupa Şampiyonası yarı finalinde Sırbistan'a 3-1 mağlup oldu. Maç esnasında yayımlanan reklamlar ise gündem oldu.

Filenin Sultanları'nın Maçındaki Reklamlar Olay Oldu

A Milli Kadın Voleybol Takımı 2021 Avrupa Şampiyonası yarı finalinde dün karşılaştığı Sırbastan’a 3-1 mağlup olarak final biletini kaçırdı. Turnuvada üstün bir performans sergileyen Filenin Sultanları, bu sonuçla final şansını kaybetti ama üçüncülük maçına çıkma hakkı kazandı.

MAÇ TRT’DEN NAKLEN YAYINLANDI

Filenin Sultanları’nın yarı final aşamasındaki maçı, TRT 1 ekranlarından canlı yayınlandı. Maç yayınının ardından Radyo ve Televizyon Üst Kurulu’nun CHP’li Üyesi (RTÜK) İlhan Taşcı, TRT’nin yasaya aykırı bir şekilde reklam yayımladığını öne sürdü.

Gerçek Gündem'in haberine göre, Konuyla ilgili sosyal medya hesabından açıklama yapan Taşcı, “Halkın vergileriyle fonlanan TRT yasaya aykırı biçimde maç içine reklam alıyor! Servis atarken bile reklam giriyorlar. Oysa mevzuata göre spor karşılaşmalarının bölüm, duraksamalar ve devre araları dışında, bant reklamlar dâhil hiç bir türde reklam yayınlanamaz” ifadelerini kullandı.

Söz konusu iddia ile ilgili TRT yetkililerinden henüz bir açıklama yapılmadı.

Filenin Sultanları'nın Maçındaki Reklamlar Olay Oldu - Resim: 1