Abone Ol

Fetullah Gülen'in Hastalığı Ortaya Çıktı: FETÖ'de Liderlik Savaşı Başladı

FETÖ’yü adım adım izleyen istihbarat birimlerinin hazırladığı son raporda oldukça çarpıcı bilgiler ortaya çıktı. FETÖ elebaşı Gülen'in durumunun kötüleştiği, FETÖ üyelerinin Gülen'e mezar yeri hazırladığı belirtildi.

Fetullah Gülen'in Hastalığı Ortaya Çıktı: FETÖ'de Liderlik Savaşı Başladı

15 Temmuz hain darbe girişimini gerçekleştiren terör örgütü FETÖ’yle ilgili istihbarat birimlerinin hazırladığı çarpıcı bir rapor ortaya çıktı.

Tv100’ün özel haberine göre; raporda, FETÖ elebaşının sağlık durumunun kötüleştiği, örgüt içinde liderlik çatışmasının başladığı ve aynı zamanda Fetullah Gülen’in mezar yerinin bile hazırlandığı belirtildi.

Aynı raporda, demans yani bunama hastalığı iyice ilerleyen Fetullah Gülen’in artık kimseyle görüşmediği ve karar alamaz hale geldiği kaydedildi.

LİDERLİK İÇİN HAREKETE GEÇTİ

Örgüt içinde liderlik savaşı da başladı. Gülen’in yerine geçmesi beklenen FETÖ’nün üst düzey yöneticisi Mustafa Özcan bu boşluğu değerlendirip harekete geçti. Elebaşı Gülen’in veliahtı olarak görülen Mehmet Ali Şengül’e örgütün başına geçmek istediğini söyledi. Ret yanıtı gelince de Şengül’ü hedefine aldı.

ÖRGÜTÜN İKİ İSMİ LİDERLİK SAVAŞINA GİRDİ

FETÖ'nün sorumlularından Mehmet Ali Şengül Fetullah Gülen 1966 yılında örgütü kurduğunda yakınındaki 14 kişiden biriydi... Şengül 15 Temmuz hain darbe girişimi öncesi yurt dışına firar etmişti. Almanya’da yaşayan Mehmet Ali Şengül Temmuz ayında koronavirüs nedeniyle tedavi gördüğü hastanede öldü. İstihbarat raporunda Şengül’ün ölümüyle ilgili çok çarpıcı tespitlere yer verildi.

ŞENGÜL’Ü ORTADAN KALDIRMAK İÇİN İŞBİRLİĞİ YAPTI

Rapora göre Mustafa Özcan, kendisine rakip gördüğü Mehmet Ali Şengül’ü ortadan kaldırmak için Alman istihbaratıyla işbirliği yaptı. Mustafa Özcan hastanedeki doktorlara Şengül’e ağır ilaçlar verilmesi için yüklü miktarda para ödedi. 11 Temmuz 2021 tarihinde ise rüşvet verdiği doktorlara “artık fişini çekebilirsiniz zamanı geldi” mesajını iletti. Mesajdan hemen sonra Şengül öldü.

FETULLAH GÜLEN’İN MEZAR YERİ BELLİ

İstihbarat raporunda elebaşı Fetullah Gülen’den artık iyice umudu kesen örgüt yöneticilerinin mezar yerini de hazırladığı bilgisine yer verildi. Örgüt sorumluları 2015 yılında Pensilvanya'da bir arazi satın aldı, bu FETÖ'nün çiftliğine 5 kilometre uzaklıkta.

ABD’DE ÖLEN FETÖ ÜYELERİ BU ARAZİYE GÖMÜLÜYOR

Örgüt araziyi mezarlığa dönüştürdü. Adına gurbet mezarlığı denildi. ABD’de ölen örgüt üyeleri buraya gömülüyor. Elebaşı Fetullah Gülen için de bu arazide bir mezar yeri hazırlandı. Rapora terörist başı gülen için hazırlanan mezar yeri iki selvi ağacının arasında yer alıyor.