Abone Ol

Fettah Tamince’den Acun Ilıcalı’nın kampanyasına rekor bağış

Türkiye 6,8 şiddetindeki depremle sarsılan Elazığ'ın yaralarını sarmak için tek yürek oldu! Fettah Tamince'nin bağışları stüdyoda alkış tufanı kopardı.

Fettah Tamince’den Acun Ilıcalı’nın kampanyasına rekor bağış

Ünlü iş insanı ve Rixos otellerinin sahibi Fettah Tamince TV8'de Acun Ilıcalı'nın sunduğu canlı yayına telefonla bağlanarak, Elazığ depremzedeleri için başlatılan yardım kampanyasına 250 Bin TL bağışladı.

Fettah Tamince ayrıca 50 depremzede aileyi de tesislerinde, diledikleri zaman ağırlamak istediğini de belirtti.

Fettah Tamince bu sözleriyle stüdyodaki seyircilerden büyük alkış topladı.

FETTAH TAMİNCE KİMDİR?

Fettah Tamince kimdir kaç yaşında soruları merak konusu oldu. Rixos Otellerinin sahibi olan Fettah Tamince aynı zamanda Sembol inşaat şirketinin de patronu. Fettah Tamince aslen Vanlı. Fettah Tamince'nin 3 çocuğu var.

1972 yılı Van, Çaldıran doğumlu. ilköğretimini Çaldıran İlkokulu'nda tamamlayan Fettah Tamince, bugün Sembol İnşaat'ın Yönetim Kurulu Başkanı.

İlkokul eğitimden sonra, eğitimine Antalya ve Almanya'da devam eden Fettah Tamince, ilk ticari girişlimlerine üniversite yıllarında başladı.

Fettah Tamince'nin sahibi olduğu şirketlerin faaliyet ve yatırım alanları bugün, turizm, otel yatırımları ve işletmeciliği, inşaat, enerji, gayrimenkul, medya ve eğitim gibi çeşitli sektörleri kapsıyor.

Türkiye, Kazakistan, Ukrayna, Rusya'da projeler hayata geçiren Fettah Tamince, ilk 5 yıldızlı lüks oteli olan Labada Oteli 2000 yılında Antalya Çamyuva'da denize sıfır konumdaki alanda 180 odalı inşa etti.

2001 yılında ise ilk Rixos Oteli'ne Ukraynalı işadamı arkadaşıyla başladı. İnşaatı 8 ayda bitirerek hizmete açtı.

Fettah Tamince, bugün 11'i Türkiye'de, 3'ü Kazakistan'da, Ukrayna, Libya, İsviçre, Mısır, Birleşik Arap Emirlik'lerinde iki ve Hırvatistan'da 1'er tane olmak üzere toplam 21 otel işletiyor.

2000 yılından beri faaliyet gösteren Sembol İnşaat'ın Türkiye, Kazakistan, Ukrayna, Rusya başta olmak üzere pek çok otel, eğlence, sanat, alışveriş, spor, medya ve kongre merkezleri, camii, kütüphane, üniversite gibi projede imzası bulunuyor.

Rixos Otel, Mriya 5 star Resort Hotel, Nursultan Nazarbayev University Stage II – Phase 1, Astana Library, Alupka Villas, Gorky Gorod Entertainment & Shopping Center, Gorky Gorod Sberbank Guest House, Astana National Military Academy_ Stage 1, Khan Shatyr Residences, Antalya Theme Park ve Dream of Phaselis. Sembol İnşaat projeleri.